ב-30 ביוני: עוד שנייה לשעון

בעקבות פער שנוצר בין סיבוב כדור הארץ לשעון האטומי, הודיע "השירות הבינלאומי לסיבוב כדור הארץ" כי יוסיף שנייה אחת לחודש יוני הקרוב. התוספת אולי נשמעת חסרת חשיבות אך עלולה לגרום לנזק רב בעיקר במערכות מחשוב שלא יהיו ערוכות לכך

שנייה נוספת ליממה. ארכיון (שאטרסטוק)

רק עוד שנייה: הודעה משמחת לכל מי שתמיד רצה תוספת זמן ליממה שלו. חודש יוני הקרוב צפוי להיות ארוך יותר בשנייה אחת מאשר שאר חודשי השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השירות הבינלאומי לסיבוב כדור הארץ (IERS), הודיע היום (שלישי) כי בשל פער שנוצר בין אופן סיבובו של כדור הארץ לשעון האטומי - שעון האחראי בין היתר על הפעלת רשתות טלפון ומערכות ניווט, הוא יוסיף ב-30 ליוני בחצות שנייה נוספת ליממה. התוספת, שאולי נראית זניחה, עלולה לגרום לנזק רב למערכות מחשוב שאינן ערוכות להתמודד עם השינוי.

"אנו מתכננים ליישם כל מיני פתרונות שונים בכדי להימנע מהקפיצה בזמנים", אומרים היום בשירות הרשת של אתר "אמזון". "התוספת תגרום לכך ששעוני הענן של השרת שלנו יהיו שונים במקצת מהזמן הרגיל, למשך תקופת זמן קצרה".

לפי ה-IERS ניתן להוסיף שניות ליממה ביוני או בדצמבר, ובעבר כבר קרו 25 מקרים של תוספות כאלה מאז 1972. כשנוספה שנייה ב-30 ביוני 2012, זה גרם לבעיות במספר אתרי אינטרנט כמו אתר חברת התעופה האוסטרלית "קאנטאס", הרשת החברתית "לינקדאין" ואתר ההמלצות הפופולרי "יילפ".