מאחורי הקלעים של אולפן בחירות חדשות 2: מה אמיתי ומה לא?

משדרי הבחירות הם רגע השיא של חברות החדשות - והשנה, נשבר שיא באולפן הבחירות של חדשות 2 ברחבת הכנסת: מסכי ענק על המשכן עם תמונות המועמדים, מספרים וציוצים המוצגים על גבי הרחבה ועוד הפתעות. על הכל אחראית חברה אחת שחברה לחדשות 2 - ובעליה מספרים על הסודות מאחורי הקלעים. אז כמה ממה שאנחנו רואים באמת אמיתי?

מסכי ענק ודמויות המועמדים בענק על משכן הכנסת: כל אלה ועוד חידושים מפתיעים נראו אמש (ראשון) במהדורה המרכזית הראשונה מאולפן הבחירות השקוף של חדשות 2 במשכן הכנסת. אם ישבתם בבית ותהיתם: "רגע, זה אמיתי?" - אנחנו כאן כדי לספק לכם את התשובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שמגיע לכנסת - ומכיר את נהלי האבטחה המאוד לא גמישים של אנשי המשמר בפרלמנט הישראלי, נדהם אמש כשצפה במהדורה. במתחם הכנסת יש שבילים מסוימים לאנשים מסוימים, שערים שנפתחים ונסגרים על פי לוח זמנים מסתורי - ואזורים שכניסה אליהם, שלא לדבר על צילום בהם, מיד מעוררת שומרים ערניים שקופצים מכל פינה.

המצלמה... לא מצלמת שום דבר (חדשות 2)


דמויות הענק של הנבחרים שהוקרנו על הקירות החיצוניים של בניין הכנסת, שלטי הענק ברחבת הכניסה המרכזית המצוחצחת והלוחות הבוהקים עם ציוצים וסטטוסים שהופיעו על הרחבה המפורסמת במדינה - כל אלה עונים להגדרה של אפקטים מרהיבים, אבל לא ממש אמיתיים.

דברים שרואים מהבית, לא רואים מהכנסת (חדשות 2)


אבשי שגב, הבעלים של חברת "שגב ספורט", קורא לזה 'מציאות מרובדת' - מציאות שמוסיפים לה כמה רבדים: "אנו מספקים פתרון של גרפיקה בזמן אמת", סיפר לחדשות 2 Online.

החברה שלו מספקת פתרונות כאלה כבר 15 שנים: "מאז שנת 2000, אנחנו מאחדים את עולם התוכן עם טכנולוגיה ועולם הקריאייטיב, החברה שלנו כולה כחול-לבן וזו ממש גאווה ישראלית".

מסכי הענק - אפילו המתלים לא כאן (חדשות 2)

ואיך ספורט קשור למשדר בחירות, שאלתם את עצמכם? מונדיאל יש לפחות כל 4 שנים, מה שלא קורה עם בחירות בישראל. "באירועי ספורט, אתה חייב לספק נתונים בזמן אמת על המסך", סיפר שגב. "אירועים כאלה היו היעד הראשוני שלנו, והייתה הצלחה אדירה". במונדיאל האחרון, הססטיסטיקה וניתוח מהלכי המשחק נעשו בעזרת הכלים של שגב.

ממגרשי הכדורגל - לרחבת הכנסת

אבל זה לא נעצר שם: הטכנולוגיה הזו חדרה גם לעולם הריאליטי: "הפורמט שלנו הצליח מאוד בתכנית 'הכוכב הבא', כאן באה לידי ביטוי היכולת שלנו בעולם השעשועים. 20 חברות שידור ברחבי העולם אהבו את הפורמט וקנו אותו".

גם באור יום, האשליה עוברת לצופים בבית (חדשות 2)


השיא הגיע למחרת ההודעה של נתניהו על הקדמת הבחירות בתחילת דצמבר האחרון: "אבי אטיאס, הבמאי הראשי של חדשות 2 יצר איתי קשר", סיפר שגב. "אמרנו, בואו ניצור משהו מעניין - ראינו כבר הכל, איפה אפשר לחדש. אז נפגשנו בכנסת, הסתובבנו ורבנו קצת עם אנשי האבטחה והתחלנו לראות, לדמיין ולתכנן את החלל. כשהתחלנו לדמיין את האפשרויות, ידענו שיש לנו בינגו".

חיפשנו את המסך, הוא לא שם (חדשות 2)


באמצעות הטכנולוגיה החדישה, הצופים בבית חוזים באלמנטים שנראים אמתיים לחלוטין - אלא שהם לא קיימים. אין מסך גדול שניצב ברחבת הכנסת, קצין הכנסת לא אישר לחדשות 2 לתלות מסכי ענק ברחבה ולהקרין עליהם נתונים - כל הדברים האלה נעשים במחשב של שגב, דרך המצלמות של חדשות 2.

אמיר, הצלם המוכשר שלנו, ממתין לרגעים המצחיקים שהמציאות מספקת בשידורים: "מה שמעניין הוא שהמגישים והכתבים לא באמת רואים את הדברים שאליהם הם מתייחסים. הם נעזרים במוניטורים כדי לראות איך זה נראה על המסך. זה יוצר מצבים מצחיקים לפעמים. לפעמים הם חושבים שהם יכולים לגעת בדברים שלא קיימים".ומה יהיה בבחירות הבאות? בעוד שבערוץ הספורט אפשר לראות את בוני גינצבורג עומד בחליפה סביב השחקנים, באמצע משחק, ומסביר על המהלכים השונים - שגב מבטיח שעוד לא ראינו כלום: "יש לנו עוד הפתעות".