גוגל סטריט: בקרוב גם בשביל ישראל

בחודשים הקרובים יצעדו אנשי החברה להגנת הטבע לאורכו של שביל ישראל ויתעדו בעזרת מצלמות מיוחדות כל צעד ושעל שיעשו. כך למעשה ייכלל השביל בפרוייקט השאפתני של גוגל מפות - ה-"Street view" - ויהיה ניתן לצעוד בו באופן וירטואלי דרך מסך המחשב

שביל ישראל - עכשיו גם מהבית: בחודשים הקרובים תהפוך מצלמת ה-"Tracker" לחברה הכי טובה של אורן זיצ'ק, מדריך בחברה להגנת הטבע, שיצעד יחד עם חבריו לאורכו של שביל ישראל. החבורה תלך לאורך השביל כשעל גבם מצלמות ששייכות לשירות "Street view" של גוגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זה יהיה צילום השביל הארוך ביותר שנעשה אי פעם, כ-1,100 קילומטרים, והצילום הראשון בעולם של שביל טיולים החוצה מדינה שלמה מתחילתה ועד סופה. המצלמות של גוגל שמשקלן 18 קילוגרם יאפשרו את צילום המסלול לכל אורכו.

צילום השביל הארוך שנעשה אי פעם (מנחם רייס)


פרויקט "Street view" של גוגל הושק בשנת 2007 ומאפשר טיולים וירטואליים בערים ואתרים אקזוטיים ב-76 מדינות. שביל ישראל יצטרף לשורה ארוכה של אתרי אקסטרים שכבר מופיעים בשירות - החל מהרי נפאל ומקדשים, דרך מרחבי הקרח בצפון קנדה, ועד הפירמידות של גיזה.

"ממחקרים שערכנו עולה כי צפייה בשבילים ובאתרים בצורה דיגיטלית מגדילה את הסיכוי שאותם אנשים גם יבואו לבקר ולחוות את האתר באופן פיזי", סיפר מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל. שביל ישראל, שנחנך על ידי החברה להגנת הטבע לפני כעשרים שנה, מתחיל בקיבוץ דן בצפון ומסתיים באילת. בקרוב מי שירצה לטייל בשביליו יוכל לעשות זאת בלחיצת כפתור, גם מבלי לצאת מהבית.