התרעה: מתקפת סייבר נגד ישראל מחר

גל הטרור בשטח מתרחב לאינטרנט: גופי הביטחון הישראלים מזהירים מפני "יום זעם" נגד אתרים וגופים ישראלים ברשת ביום שישי הקרוב. השב"כ ומרכז הסייבר נערכים לכל התרחישים ופועלים להגברת ההגנות על האתרים

חשש ממתקפת סייבר, ארכיון (רויטרס)

ההסלמה עוברת גם לרשת? במערכת הביטחון התקבלה התרעה לפיה קיימת התארגנות למתקפת סייבר שתתבצע כבר מחר (שישי) נגד גופים וחברות בישראל, בעקבותת גל הפיגועים והמאבק על הר הבית. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההתרעה, יום שישי הקרוב הוגדר כמעין "יום זעם" וירטואלי, במהלכו צפוי ריכוז מאמץ של התוקפים. בהתאם לאופי המתקפה המתוכננת, מדובר בנסיון לפגוע בזמינות אתר האינטרנט החיצוני של גופים וחברות ישראליות ופגיעה בשירותיהם, בדומה להשבתתם של מספר אתרים ישראלים בחודשים האחרונים.

לא מדובר, כמובן, בניסיון המתקפה המקוון הראשון על ישראל בתקופה האחרונה: במהלך מבצע "צוק איתן" הבחינו במערכות ההגנה הישראליות בפעולות תקיפה נגד מערכות צה"ל ואתרי האינטרנט האזרחיים והתשתיות הלאומיות של מדינת ישראל.

כוננות במרכז הסייבר הארצי לניטור מתקפות

במרכז הסייבר הארצי שהוקם רק לפני חודשיים וגם בשב"כ נערכים להגברת ניטור המערכות הרלוונטיות, לצד זמינות הגורמים ומוכנות תרחישי הכשל לאירועים מסוג זה כדי למנוע מראש חלק מהמתקפות. כמו כן פועלים במרכז הסייבר ובשב"כ על מנת להגביר את ההגנות הרלוונטיות ולצמצם את הנזק במקרה של מתקפה.

כוננות במרכז הסייבר הצבאי (דובר צה"ל)
"יחד עם שאר צה"ל אנחנו מקיימים שגרה מבצעית מלאה, וערניים לכל מהלך שצה"ל יעשה", אמר לאתר צה"ל ראש מחלקת ההגנה בסייבר, אל"ם נ', בעיצומה של המערכה בעזה. "אנחנו עושים כל דבר אפשרי על מנת לסכל מראש ולמנוע כל ניסיון לפגוע במערכות צה"ל".

לדבריו, היכולת של צה"ל לעבוד בשדה הקרב, בזמן קצר ובצורה אפקטיבית, מסתמכת על טכנולוגיה מתקדמת. "אנחנו רוצים שהיכולות הטכנולוגיות יהוו בסיס להצלחה, ולכן מסכלים כל ניסיון לפגוע באותן יכולות, שהן תנאי הכרחי לאפקטיביות של צה"ל בשדה הקרב", הדגיש. בין היתר, בצה"ל עובדים בשיתוף פעולה עם יתר גופי הסייבר של מערכת הביטחון.