זהירות: התמונות החושפניות שצילמתם בסכנת דליפה לרשת

האקרים פרסמו הודעה לפיה שמו את ידיהם על כ-200 אלף תמונות חושפניות שצילמו בני נוער באפליקציית שיתוף התמונות הפופולרית "סנאפ צ'אט" - ואיימו לפרסמן בתוך כמה ימים. לאפליקציה עשרות מיליוני משתמשים בעולם, והיא פופולרית למדי גם בישראל

מאות אלפי תמונות מוצנעות דלפו? (רויטרס)

200 אלף תמונות חושפניות, כאלה שאף אחד לא היה רוצה שידלפו, עלולות להופיע ברשת בקרוב מאוד: ל-30 מיליון משתמשים של אפליקציית שיתוף התמונות "סנאפ צ'אט" יש סיבה ממשית לדאוג. האקרים פרסמו אתמול (שישי) הודעה בה הצהירו כי הצליחו לשים את ידיהם על כמאתיים אלף תמונות שצולמו - וכי בכוונתם לפרסמן בתוך ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סביר להניח כי חלק גדול של התמונות שצולמו הן תמונות מוצנעות ופרטיות במיוחד, זאת מכיוון שהתמונות המצולמות באפליקציה, הפופולרית בעיקר בקרב בני נוער, נעלמות לנצח 5 שניות מרגע שמי שנשלחה אליו תמונה צופה בה לראשונה. באפליקציה, שהשימוש בה נרחב גם בישראל, מועברות כ-400 מיליון הודעות ביום.

ככל הנראה שההאקרים שמו את ידיהם על התמונות, שכאמור, אמורות להימחק שניות בלבד לאחר שהן נשלחות, באמצעות גישה לאפליקציות אחרות, המאפשרות לשמור את התמונות לפני שהן נמחקות לעד.

כבר לא בטוח לצלם תמונות חושפניות (חדשות 2)

בחברה מיהרו להגיב אמש להודעה על הפריצה לשרתים עם התמונות המביכות: בציוץ בטוויטר של החברה, הכחישו מנהליה כי השרתים נפרצו וכי היו המקור להשגת מאות אלפי התמונות המאיימות להציף את הרשת.

דליפת תמונות ה"סנאפ צ'אט" מגיעה לאחר הפרשה שטלטלה את עולם הבידור בחודש שעבר, אז דלפו תמונותיהן האינטימיות של מפורסמות הוליווד - מה שעורר סערה גדולה ברחבי העולם. על פי החשד ההאקרים ששמו את ידיהם על התמונות השיגו אותן על ידי פריצה לחשבונות האיי-קלאוד של הכוכבות.