הסודות של אפל ייחשפו?

מכשיר שהגיע לבית לקוחה בארה"ב התגלה כאבטיפוס של המכשיר הנחשק. ללא היסוס, העמידה הלקוחה את המכשיר למכירה פומבית באי ביי, ומחירו נסק ליותר מ-60 אלף דולרים. "המכשיר אולי לא יחייג או יצלם תמונות, אבל מה שבטוח הוא שמדובר באבטיפוס", נכתב בדף המכירה של המכשיר

הסודות של אפל בסכנה? (ebay)

משלוח בלתי זהיר של חברת אפל עלול להביא לחשיפת סודותיה: אייפון 6 בנפח 64 ג'יגה יעלה כ-5,300 שקלים, אך מחירו של אבטיפוס של אייפון 6 עומד כעת על יותר מ-60 אלף דולרים במכירה פומבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לקוחה אמריקנית קיבלה בטעות את המכשיר באמצעות הדואר. על המכשיר אין סימון של התפוח של אפל, והוא נמצא במצב של בדיקה דיאגנוסטית. על המכשיר טעונות התוכנות בהן משתמשים באפל כדי לבדוק את המכשיר לפני יציאתו לשוק.

הלקוחה לא בזבזה זמן, והעמידה למכירה פומבית את המכשיר הנדיר באתר המכירות אי ביי. נכון לכתיבת שורות אלה, המחיר עומד על 61,100 דולרים, במכירה שצפויה להסתיים ב-9 באוקטובר.

בתחילת החודש שעבר פורסם כי אבטיפוס של דגם אייפון אבד לאחד מעובדי החברה בסן פרנסיסקו, במהלך בילוי בבר. כל הניסיונות לאתר את המכשיר עלו בתוהו.

"אני לא מבטיחה שהמכשיר יצליח לחייג או לצלם תמונות, אבל בטוח שזהו אבטיפוס", נכתב בתיאור המכשיר בדף האי ביי. עוד הוסיפה המוכרת שגם בלי שיחות או תמונות, מצורפים למכשיר גם המטען, הקופסא והאזניות.

הפרנויה של אפל

אם אכן מדובר במכשיר אמיתי, צפויה אפל לדרוש מאי ביי להפסיק את המכירה. בנוסף, צפויה החברה לקיים חקירה בנוגע לשאלה כיצד קרה שהמכשיר הגיע לידיה של הלקוחה.

חברת אפל עובדת קשה מאוד כדי לשמור בסוד את מכשיריה לפני יציאתם לשוק. שיטת העבודה גובלת בפרנויה: בכל זמן נתון עבדו שני צוותים בבידוד מוחלט זה מזה. אחד הצוותים עבד עם דגם בו תוכנה מזויפת וחומרה אמתית, והצוות השני עם דגם בו תוכנה אמתית וחומרה מזויפת.