בעקבות אייפון 6 פלוס: מבחן הכיפוף הגדול

לאחר שמשתמשים העידו כי מכשיר הדגל של חברת אפל נוטה להתכופף וסובל מבעיית עמידות, החליט אחד הבלוגרים המובילים לענייני טכנולוגיה להעמיד במבחן גם את המתחרים הגדולים. אז מהו הטלפון החכם העמיד ביותר? התשובות בפנים

הרשת סערה בימים האחרונים לאחר שכמה גולשים דיווחו כי מכשיר האייפון 6 פלוס החדש שרכשו התעקם כשהניחו אותו בכיס המכנסיים. הפרשה שכבר זכתה לכינוי Bendgate צברה עניין רב וכעת גוררת בעקבותיה השוואה למתחרים הגדולים של אפל. בלוג הטכנולוגיה "Unbox Therapy", שהיה גם מראשוני החושפים של התופעה, בדק מספר מכשירים נוספים על מנת לבחון את עמידותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבלוגר, לו הילסנטגר, שבתחילת השבוע העלה סרטון שבו הוא מראה כיצד הוא מצליח לכופף את המכשיר הענק של אפל, טען כי הגיעו אליו פניות רבות מצד גולשים מודאגים שרכשו טלפונים חכמים חדישים ורצו לדעת האם התופעה יכולה להתרחש גם אצלם. בסרטון החדש הוא החליט להעמיד למבחן תחילה את אחיו הקטן של האייפון 6 פלוס, האייפון 6 שהתגלה כעמיד הרבה יותר: "הצלחתי לכופף אותו קצת ושמעתי חלק מהדבק של המסך מתקלף, אבל המסך חוזר למקומו ואין שום דבר פגום בו", טען הבלוגר לאחר שלחץ על המכשיר בחוזקה.

להערכתו, בעיית ההתכופפות לא חלה על דגם זה, לפחות לא באותה מידה. לאחר מכן בדק הילסנטגר את ה-HTC One M8 החדש של גוגל, וגם במקרה זה לא הצליח לגרום נזק משמעותי למכשיר: "המסך קפץ קדימה קצת, ושמעתי את הדבק יוצא מהמקום, אבל המכשיר עדיין בסדר".

בהמשך המבדק ה"מדעי", ניסה לכופף את ה-Moto X החדש של מוטורולה שהתגלה כנבחן המצטיין. "זה מוצק לגמרי! לא הצלחתי לגרום לשום דבר לזוז, ואין רעשים כלשהם. זה מכשיר עוצמתי - הוא החזק ביותר במבחן הכיפוף", טען הבלוגר. גם ה-Lumia של נוקיה עבר בהצלחה את הבדיקה של הילסטנגר: "נשמע רעש מיד על ההתחלה, אבל שום דבר לא קרה. המסך זז קצת ואז חזר פנימה".

גם האייפון 5S, שכבר הפך בעיני רבים למיושן, עבר בהצלחה את המבדק ולא התכופף כלל. בסיום הניסוי, הגדיר הבלוגר את המוטו כהפתעה וקרא למשתמשי האייפון 6 הרגיל להירגע: "הוא לא מתכופף בקלות, לפחות לא באותה קלות כמו 6 פלוס".