דאע"ש מגייסים צעירים דרך משחק מחשב חדש

בניסיון לעודד צעירים להתגייס לארגון ולהשתתף בלחימה, לוחמי דאע"ש הכינו גרסה מושקעת למדי של המשחק הפופולרי GTA, בו השחקנים יורים והורגים חיילים עירקים ואמריקניים. המפתחים דאגו להבהיר: "אצלנו זה לא רק משחק מחשב, אלא הכנה למציאות"

לא רק משחק מחשב: פעם אחר פעם אנשי דאע"ש מוכיחים כי בתחום התקשורת החזותית והסרטונים מטילי האימה, הם נמצאים צעד אחד לפני ארגוני הטרור בעולם. עכשיו פונה הארגון לזירה חדשה על מנת לגייס לוחמים לקרבות בעירק ובסוריה: משחקי מחשב לצעירים, כשמקור ההשראה הוא משחק המרוצים והפשע GTA.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

GTA - Grand Theft Auto - הוא משחק מחשב ותיק ופופולרי, שגירסאותיו השונות נמכרות בהצלחה כבר 15 שנים. במשחק עצמו, השחקנים גונבים מכוניות, יורים ומבצעים פשעים ברחבי ערים שונות בעולם. בדאע"ש ראו את הפופולריות הרבה של המשחק בקרב לא מעט צעירים, והחליטו לחקות את המקור לטובתם.

המשחק יעודד הצטרפות לארגון הטרור? (מתוך סרטון דאעש)

בארגון הפיקו את הגרסה שלהם, שנקראת "שקשוק החרבות", כקדימון למשחק המלא. המטרה במשחק היא להתגייס לארגון ולהרוג חיילים עירקיים ואמריקנים. דאע"ש הוסיפו לקדימון מסר מאיים: "אצלנו זה לא רק משחק מחשב, אלא הכנה למציאות".

המשחק החדש מעורר תהייה גדולה בעולם הערבי וגם שיח ברשתות החברתיות: עכשיו חוששים שהמסרים הקליטים יגיעו מהר לצעירים, ויצליחו לגייס אותם לארגון שגם ככה מהווה אבן שואבת לצעירים מוסלמים מהעולם הערבי וגם ממדינות המערב.