בדקו: האם חשבון הג'ימייל שלכם נחשף?

אתמול פרסם האקר רוסי 5 מיליון כתובות ג'ימייל ולצידן את סיסמאות המשתמשים. תוך שעות ספורות הוצפה הרשת במידע שגרם לבלבול רב בקרב משתמשי המייל של ענקית הטכנולוגיה גוגל. בחברה טוענים: "המערכות לא נפרצו". האם חשבנוכם חשוף? הכנסו ובדקו

5 מיליון חשבונות חשופים (יחצ: גוגל)

ההאקר הרוסי tvskit חשף (רביעי), בפורום של המטבע האלקטרוני ביטקוין, את פרטי חשבונותיהם של חמישה מיליון משתמשי ג'ימייל, וחולל מהומה ברחבי העולם. כתובות המייל והסיסמאות אכן נחשפו, אולם עד כה לא דווחה פריצה אף לא לחשבון אחד. הנה כמה דרכים לבדוק האם פרטי חשבונכם נחשפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקליקו על הלינק ובדקו אם חשבון הג'ימייל שלכם נמצא ברשימה. כדי להקל על החיפוש השתמשו ב- Ctrl F והזינו את כתובת המייל בשורת החיפוש. דרך נוספת ונוחה יותר היא בדיקה באתר knowem. הזינו את חשבון המייל כדי לבדוק האם פרטי החשבון שלכם נמצאים ברשימה השחורה.

בכל אופן, זכרו, כדאי לרענן מפעם לפעם את סיסמת המייל, לגבות אותה בקישור למספר הנייד שלכם, ולוודא שאתם לא עושים שימוש כפול באותה הסיסמה בשירותים שונים. 

יש לציין שלמרות שחמישה מיליון חשבונות נחשפו, אין הדבר מעיד על פריצה לחשבונות. "אין הוכחה שהמערכות נפרצו", הדגישו בגוגל. עוד ציינו נציגי החברה כי במידה ומתגלה כי חשבון כלשהו נפרץ, הם נוקטים בצעדים שיעזרו למשתמשים לאבטח את חשבונותיהם.