המטרה החדשה של דאעש: אנשי טוויטר

לאנשי ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני נמאס מכך שהנהלת טוויטר מוחקת להם חשבונות, והם החליטו להכריז מלחמה. בשורת ציוצים חדשה הם מאיימים: "כל עובד של טוויטר צריך לחשוש לחייו, נתקוף אותם ונתנקש בעובדים"

הציוץ המאיים (AP\\Vocativ)

אנשי ארגון הטרור הקיצוני דאעש לא נחים לרגע, וממשיכים להגדיל את בנק המטרות שלהם. אחרי שזעזעו בשבועות האחרונים את העולם עם הוצאתם להורג של שני עיתונאים אמריקנים, כעת מונפת חרב הארגון מעל ראשיהם של עובדי טוויטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתר החדשות Vocativ חשף חשבון טוויטר המזוהה עם דאעש ובו נקראים תומכיו ברחבי העולם, ובעיקר בארצות הברית, לאתר עובדים בחברת טוויטר ולפגוע בהם - וזאת כנקמה על מאמציה של הרשת החברתית לחסום חשבונות המשויכים לדאעש ולמנוע מהם הפצת חומרי תעמולה וסרטוני זוועה.

"הגיע הזמן להגיב להנהלת טוויטר על ידי תקיפה ישירה והתנקשות בעובדים!!", נכתב באחד הציוצים. "על הנהלת טוויטר לדעת כי אם לא יפסיקו את הקמפיין הווירטואלי שלהם, נביא את המלחמה עד אליהם". בציוץ נוסף נכתב: "כל עובד של טוויטר בסן פרנסיסקו צריך לחשוש לחייו מכיוון שעל סף דלתו עשוי להמתין מתנקש".

חשבון הטוויטר המדובר מפרסם על פי רוב חומרים רשמיים של דאעש, כמו גם עדכונים על פעילויות של אנשי הארגון בסוריה ובעירק. בטוויטר השעו את החשבון מספר פעמים ובכל פעם הוא נפתח מחדש, עם שינויים קלים בשם המשתמש.

החשבון האחרון הגיע כמעט ל-3,000 עוקבים בטרם נסגר. מבדיקה עולה כי יותר מ-11% מהפעילות של החשבון בחודש האחרון נעשתה מתוך ארצות הברית. המאבק בין טוויטר לבין אנשי דאעש נמשך כבר מספר שבועות, ובמהלכו עושים במטה הרשת החברתית מאמץ מיוחד לאתר ולחסום חשבונות המזוהים עם הארגון הרצחני. אנשי דאעש מנגד פותחים פעם אחר פעם חשבונות פיקטיביים.