עקב דליפת התמונות: "אפל" תשדרג את מערך האבטחה

בעקבות דליפת תמונותיהן של מפורסמות הוליווד לרשת במצבים חושפניים, הכריז מנכ"ל "אפל" טים קוק על שורה של שינויים במערך האבטחה של החברה. לדברי קוק, מעתה יקבלו משתמשי "אפל" התראות לתיבת הדואר האלקטרוני ולנייד על כל תנועה חשודה בחשבון

הודעות יישלחו למשתמשים. אפטון ולורנס (רויטרס , AP)

דליפת תמונותיהן האינטימיות של מפורסמות הוליווד עוררה סערה גדולה ברחבי העולם, אך גם בענקית הטכנולוגיה "אפל", שעל פי החשד ההאקרים ששמו את ידיהם על התמונות השיגו אותן על ידי פריצה לחשבונות האיי-קלאוד של הכוכבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הפריצה שחוללה את הפרשה, הודיעה החברה כי תשדרג את מערך האבטחה בחשבונות לקוחותיה - כך פורסם הלילה (שישי) ב"וול סטריט ג'ורנל".

בריאיון שהעניק לעיתון, אמר מנכ"ל החברה טים קוק כי ינקטו מספר צעדים שיאפשרו ללקוחות להישאר מעודכנים על כל שינוי המתבצע בחשבונם - כל הזמן. במסגרת העדכון, אפל תשלח התראות באמצעות אי מייל והודעות "פוש" לטלפון הסלולרי במידה ומתבצע ניסיון לשנות את הסיסמה בחשבון האישי.

הכריז על שינויים. קוק (רויטרס)

התראות יישלחו גם במקרה ומידע חדש יאוחסן בחשבון האיי-קלאוד או במידה ומכשיר של אפל יחובר לחשבון אישי בפעם הראשונה. לפי הדיווח, אפל פועלת במהירות על מנת לשקם את תחושת הביטחון של משתמשיה, במיוחד על רקע השקתו של מכשיר האייפון 6 בשבוע הבא.

ענקית הטכנולוגיה הודתה השבוע כי דליפת התמונות האינטימיות של כוכבות הוליווד התאפשרה באמצעות פריצה לחשבונות הפרטיים של המפורסמות. בחברה ציינו כי הפורצים הצליחו לנחש את התשובות לשאלות הביטחון שניסחו הכוכבות, דבר שהביא לפריצה.

החברה מסרה בתגובה כי היא "מזועזעת" ממתקפת הסייבר על השרת וקראה ללקוחותיה לעדכן את חשבונותיהם. בהודעה שנמסרה מטעם החברה, נקראו המשתמשים להחליף את סיסמאותיהם ולעדכן את שאלות הביטחון, באמצעותן ניתן להחליף את הסיסמה.