הצצה: האם כך ייראה iPhone 6?

ב-9.9 צפויה אפל להכריז על מכשיר הדגל החדש שלה – אייפון 6. באופן מסורתי שומרים בחברה על איפול וסודיות מוחלטים בנוגע למכשיר – דבר שיוצר, כמדי שנה, מבול של שמועות ברשת. מכשיר "מוקאפ" שהגיע לידי מנהל תכנית הסלולר במכללת ג'ון ברייס חושף, לכאורה, כיצד ייראה המכשיר החדש

בשבוע הבא צפויה ענקית הטכנולוגיה אפל להכריז על מכשיר האייפון החדש שלה - אייפון 6 - וכמו מדי שנה, גם הפעם הרשת מוצפת בשמועות בנוגע לעיצוב ולמאפיינים של המכשיר החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי השמועות הבולטות ביותר בשבועות האחרונים, המכשיר החדש יכלול מסך גדול יותר - 4.7 אינץ' במקום 4 אינץ' של המכשיר האחרון. כמו כן טוענים ברשת כי הרזולוציה תהיה גבוהה יותר, העיצוב ישתנה והמכשיר יהיה דק מקודמו.

בימים האחרונים ניתן למצוא ברשתות החברתיות ובאתרים רבים תמונות שמציגות לכאורה את מכשיר האייפון החדש. לידי שי מזרחי, מנהל תכנית הסלולר במכללת ג'ון ברייס, הגיע מכשיר "מוקאפ" סיני, שתואם לכל ההדלפות שפורסמו על מכשיר הדגל החדש של אפל.

המתנה דרוכה להשקה החדשה (רויטרס)

"מוקאפ הוא שכפול של המכשיר האמיתי הנמצא בשלבי ייצור", מסביר מזרחי. "הוא מיוצר על מנת להציג את המוצר בשלבים מוקדמים, עוד לפני שתהליך בנייתו וייצורו הסתיימו". המוקאפ שהגיע לידי מזרחי עשוי פלסטיק ומריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד - אך מבחינה חיצונית הוא ככל הנראה דומה מאוד למכשיר שתציג אפל.

"המכשיר שבידינו עונה על כל השמועות וההדלפות שהגיעו עד היום וצצו ברחבי הארת ובאתרים מהימנים", הוא אומר. "סביר להניח שמכשיר האייפון 6 של אפל יהיה זהה, או דומה ב-95%, למכשיר המוקאפ".

בסרטון שפרסם מזרחי עם המכשיר ניתן לראות כי גודל המסך הוא 4.7 אינץ' - בדיוק על פי השמועות. עוד נראה בסרטון כי כפתור הנעילה ממוקם בצידו של המכשיר, כפי שדווח באתרים רבים.

עד כמה באמת דומה המכשיר שהגיע לידיו של שי מזרחי לדבר האמיתי? לשם כך נאלץ להמתין עד לאירוע ההכרזה הרשמי של אפל ב-9.9.