מוצר בהנחה מטורפת בפייסבוק? זו הונאה

משקפיים ב-90 אחוז הנחה? שובר למגפיים בחינם בפייסבוק? אל תתפתו – מדובר בתרמית שמטרתה לרגל אחריכם. לחיצה על הלינק מפנה לאתר מזויף המאפשר לקנות לכאורה את המוצר – וכך המקליקים נותרים חשופים לווירוסים. איך נלחמים בתופעה?

ההנחה שהיא בעצם הונאה: אם גלשתם ביממה האחרונה בפייסבוק ככל הנראה גם אתם ראיתם את אחד מחבריכם מתויג בתמונה שמזמינה את הגולשים לקנות משקפיים ב-90% הנחה - אלא שככל הנראה מדובר בהונאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הווירוס שמתפשט כאש בשדה קוצים עובד בצורה פשוטה: לחיצה על הלינק הזדוני - ובאופן אוטומטי מועלה לחשבון הפייסבוק אלבום תמונות עם המותג והפנייה לאתר מזויף המאפשר לקנות את המוצר.

זו לא הפעם הראשונה שמנסים לרגל אחר גולשים ברשתות החברתיות בעזרת מותגים. לפני כחצי שנה, הופצו שוברי הנחה מזויפים לחנויות כמו זארה ו-H&M במסווה של פוסט בפייסבוק, במטרה לרגל אחר המשתמשים. לפני כשנה וחצי, לא מעט גולשות התפתו ללחוץ על הלינק הזה כי חשבו שיקבלו מגפיים של המותג UGG בחינם - מה שהתברר מהר מאוד כהונאה.

ריגול אחר גולשים ברשתות החברתיות (פייסבוק)


מה חשוב לעשות במקרים כמו אלה? חשוב לדווח מיד לפייסבוק על ההונאה בעזרת הכפתור report spam, מה שיכול לעזור ולמנוע מהווירוס להתפשט. בנוסף, מומלץ להחליף סיסמה בחשבון וכדאי גם להחליף סיסמאות אחרות ששמורות במחשב. אז רגע לפני שאתם שולחים הודעה זועמת לחבר שתייג אתכם בפרסומת, נסו להבין שכמו רבים אחרים, גם הוא נפל קורבן להונאת פייסבוק.