יאהו רכשה את הסטרטאפ ישראלי ClarityRay

ענקית האינטרנט האמריקנית רכשה את החברה הישראלית תמורת 15-20 מיליון דולרים. מוצריה של ClarityRay המתמחה בהתמודדות עם חוסמי פרסמות ובחטיפת שטחי פרסום עשויים לסייע ליאהו בעבודתה מול המפרסמים

15 מיליון דולר בעבור סטרטאפ ישראלי (AP)

הישג נוסף לתעשיית ההיי-טק הישראלית: חברת הסטרט-אפ ClarityRay נמכרה לענקית הטכנולוגיה האמריקנית יאהו בתמורה לכ-15-20 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ClarityRay, המפתחת פתרונות להתמודדות עם תכניות שמטרתן חסימת פרסומות, וכן עם תופעות של חטיפת שטחי פרסום על ידי מפרסמים מתחרים, הוקמה על ידי עידו יבלונקה, המכהן כמנכ"ל החברה. יבלונקה הקים את החברה יחד עם ואדים זק וגיא פיטלקו - שניהם יוצאי חיל המודיעין בצה"ל.

בהודעה שפרסמה ליאהו נכתב: "אנו עובדים על בניית יכולות אבטחה שיהפכו את ליאהו למקום בטוח למשתמשים ולשותפים שלנו. פרסום הוא חלק חשוב בפעילות שלנו ולכן אנחנו מחויבים לבנות אותו כהלכה. ClarityRay היא חברה עם מומחיות עמוקה באיתור נזקים העלולים להיגרם בפרסום ברשת. השורה התחתונה עבור יאהו היא שחיפוש יהפוך לעניין בטוח יותר לגולשים ופרסום יהפוך לעסק רווחי יותר ואמין יותר".

מוצריה של ClarityRay מסייעים לאתרי התוכן ולמפרסמים להתמודד עם אובדן ההכנסות שנגרם עקב חסימת הפרסומות. בהקשר זה פיתחה ClarityRay שני מוצרים. האחד מציע לאתרים לוותר על חלק מההכנסות מפרסום ולגבות במקומן תשלום חודשי קבוע מהגולשים המעוניינים בחסימת פרסומות. מוצר אחר הינו בגדר פתרון טכנולוגי המאפשר לגופי תוכן לעקוף את התוספים החוסמים ולפרסם בשטחים שנחסמו.

בהודעה שפרסמה ClarityRay באתר החברה נכתב כי חזונה היה להפוך את הסביבה העסקית לבטוחה עבור גופי תוכן ומפרסמים. "עזרנו לתעשיית הפרסום באינטרנט לקחת צעד גדול קדימה לכיוון הזה באמצעות זיהוי, מדידה ופתרון של משוכות רבות שמונעות את זה", נכתב. "ההצטרפות ליאהו תאפשר להשתמש במומנטום הזה ולקחת את הצעדים הבאים לקראת החזון הזה. זו הזדמנות של פעם בחיים שמאפשרת לנו להגדיל משמעותית את הטכנולוגיה, ההשפעה והרעיונות לחזית של התחום שלנו, בזמן שאנו עובדים עם צוות מדהים שחולק אתנו את החזון. אנחנו גאים לקרוא ליאהו בית", נכתב. את ClarityRay ייצגו עורכי הדין ברק פלאט ונמרוד ורומן ממשרד יגאל ארנון ושות'.

מ-ClarityRay לא נמסרה תגובה.