האקרים רוסים ביצעו את הגניבה המקוונת הגדולה בהיסטוריה

מאות מיליוני חשבונות דואר אלקטרוני נפרצו ויותר ממיליארד סיסמאות נגנבו מ-420 אלף אתרים אמריקניים, במה שכבר הוגדר כגניבת הרשת הגדולה ביותר. מתקפת ההאקרים התגלתה על ידי חברת אבטחה שסירבה לחשוף את האתרים שנפרצו. "הסכנה עשויה עוד להתרחב", הזהירו מומחי אבטחה

הגניבה המקוונת הגדולה בהיסטוריה (רויטרס)

עיתון ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי לא פחות מ- 1.2 מיליארד סיסמאות לאתרים ולחשבונות באינטרנט נגנבו ויותר מ-500 מיליון כתובת דואר אלקטרוני נפרצו בידי כנופיית האקרים רוסית. על פי הדיווח, הפריצה נחשבת לגניבת הסיסמאות הגדולה ביותר בהיסטוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח מתבסס על טענה של חברת אבטחה מקוונת לפיה 420 אלף אתרים אמריקניים נפרצו ומידע רגיש שהיה בהם נגנב. חברת "הולד" האמריקנית טענה כי הצליחה לזהות את האתרים שנפרצו, אך אינה יכולה לחשוף אותם בשל הסכמי סודיות ולאור הדאגה כי האתרים נותרו פגיעים לאחר הפריצה.

"ההאקרים לא כיוונו רק לחברות אמריקניות, הם פרצו לכל אתר עליו יכלו לשים את ידם", אמר אלכס הולדן, מנכ"ל חברת האבטחה המקוונת. "בהתאם לגישה הזאת פרצו ההאקרים למאות אתרים של חברות גדולות מאוד, אך גם לאתרים קטנים, ומרבית האתרים הללו עדיין פגיעים".

"הסכנה עשויה להתרחב"

לאחר הדיווח על היקפה העצום של גניבת הסיסמאות, אמר דימטרי אברמוביץ', מנהל חברת אבטחה מקוונת לסוכנות הידיעות רויטרס, כי הסכנה שבגניבת המידע עשויה להתרחב. אברמוביץ' הסביר שפני שאנשים נוהגים להשתמש באותה סיסמא למספר אתרים, ההאקרים יוכלו להשתמש בסיסמאות שבידם בכדי לגשת לחשבונות נוספים מעבר לאלה שבאתרים שנפרצו.

בחודש ספטמבר האחרון פרצו האקרים ממזרח אירופה לאתר הרשת האמריקנית הגדולה "טרגט", וגנבו את פרטיהם של לא פחות מ-40 מיליון כרטיסי אשראי ו-70 מיליון כתובות אימייל, מספרי טלפון ופרטים מזהים נוספים.