צפו: צלחת מעופפת בשמי הוואי

כבר שנים תושבים במקומות שונים בעולם מדווחים שהם ראו צלחות מעופפות מוזרות, אבל תושבי הוואי ראו בסוף השבוע צלחת מעופפת אמיתית: ניסוי של נאס"א נועד לבדוק צורה חדשה לרכב חלל שישמש, אולי, למשימות עתידיות למאדים. אחרי השיגור המוצלח, דווקא המצנח שהיה אמור להחזיר את הצלחת לכדור הארץ כשל ותוצאות הניסוי אבדו

מכוונים למאדים: בנאס"א, סוכנות החלל האמריקנית, ערכו ניסוי בצלחת מעופפת שאמורה לשמש במשימות עתידיות למאדים, אבל כשל במצנח שהיה אמור להחזיר את הצלחת בחזרה לכדור הארץ הוביל לכישלון הניסוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התושבים באיי הוואי שבארה"ב זכו לראות בסוף השבוע מראה יוצא דופן: בלון הליום שנשא רכב חלל שנראה כמו צלחת מעופפת עלה לאוויר מעל האי קוואי שבארכיפלג, כדי לבחון בעיות שיכולות להתעורר במשימות עתידיות למאדים, הכוכב האדום שעדיין מהווה תעלומה גדולה לחוקרי החלל.

הבלון הצליח להרים את הצלחת המעופפת בהצלחה, אבל המצנח שהיה אמור להנחית את הצלחת באוקיינוס השקט כדי לבדוק את תוצאות הניסוי לא פעל כראוי, והממצאים אבדו בקרקעית האוקיינוס. הבלון, בגודל של מגרש פוטבול אמריקני, הגיע לגובה היעד שלו - 36 קילומטרים, אחרי 2.5 שעות באוויר.

השיגור נדחה בעבר לא פחות משש פעמים בשל תנאי מזג אוויר לא יציבים באיים הטרופיים. מטרת הניסוי הייתה לבדוק את האפשרות להעלות למאדים כלי בצורת צלחת, שניתן לקפלו בעת השיגור מכדור הארץ ולפתוח אותו אחרי הנחיתה על הכוכב האדום.