הגאדג'טים שעשויים למנוע את החטיפה הבאה

חטיפת הנערים עוררה חרדה בקרב הורים שחוששים לשלום ילדיהם. שורה של מכשירים ואפליקציות עשויה להרגיע הורים רבים - מאפליקציות המודיעות על חטיפה ועד צמידים שמדווחים על מיקומו של הילד בכל עת

בימים אלה ממשיכה המשטרה לבדוק את התנהלות מוקד 100 בעקבות שיחת הטלפון שהתקבלה מהנערים החטופים בה דיווחו על שאירע. ייתכן כי שימוש באפליקציות שפותחו במיוחד עבור מקרים כאלה, היה משנה את תמונת המצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המתנדבים של ארגון איחוד הצלה לדוגמה משתמשים באפליקציה המסייעת להם להגיע במהירות לכל אירוע ומקרה רפואי שדורש את התערבותם. כעת, הוחלט לתת לכל אזרח נגישות לשירות ולהתאים אותו למקרי חטיפה או תקיפה.

"אצלנו במוקד המבצעים מופיע על המסך המיקום המדויק של מבקש העזרה על המפה", מסביר דובי מייזלר, פרמדיק באיחוד הצלה. במקביל נשלח מסרון עם מיקום המשתמש לכל אחד מאנשי הקשר שאותם מגדירים מראש באפליקציה.

"אנחנו לא באים להחליף את המשטרה ואת מד"א", מדגיש אלי ביר, מייסד ונשיא איחוד הצלה. "אנחנו באים להחליף את הצורך של אדם להסביר איפה הוא נמצא ולפעמים אין לו מספיק זמן".

לחצו כאן כדי להוריד את האפליקציה של איחוד הצלה

גם האפליקציה של "דומינאפ" נועדה לתת מענה למצבי חירום. ברגע שלוחצים על כפתור המצוקה, האפליקציה תשלח את מיקום המשתמש למוקד הביטחון האזרחי בבנימין. במקביל, מצלמת המכשיר תשלח וידאו ותמונות הHישר למוקד. עם קבלת ההתרעה, המוקדן ינסה ליצור קשר עם המשתמש וגם עם כוחות הביטחון.

"העובדה שכמעט לכל אחד מאתנו יש היום ביד מחשב קטן עם GPS וחיבור מתמיד לאינטרנט הופכת את הפתרונות האלה למצבים חריגים לזמינים במיוחד", מציין אלעד דהן, מנכ"ל חברת "דומינאפ", שמוסיף כי פעמים רבות קהל היעד של האפליקציה הוא דווקא הורים וילדים קטנים.

הצמידים שמדווחים על מיקום הילדים

עוד חפיץ שיכול להיות שימושי במצבי חירום הוא הצמיד של "טיניטיל". הצמיד הוא בעצם טלפון עם כפתור אחד. הוא קל מאוד לשימוש - פשוט לוחצים על הכפתור והצמיד מחייג למספר שהוגדר מראש. בנוסף, ההורה יכול לעקוב אחרי הילד על מפה.

הכנסו לסרטון הסברה אודות הצמיד של "טיניטיל"

גם הצמידים של 1Decision עשויים למנוע אסון. את הצמידים עונדים גם ההורים וגם הילדים וברגע שהצמיד יוצא מטווח הקליטה, צמיד ההורה רוטט ומתריע. הצמיד פותח על ידי ישראלים ומגייס כסף באתר "אינדיגו גו".