תקלה עולמית בפייסבוק: הרשת קרסה

הודעת שגיאה קיבלה הבוקר את פניהם של גולשים ברחבי העולם שניסו להיכנס לאתר הרשת החברתית הפופולארית בעולם. בהודעה נטען כי הרשת תחזור לפעול במהרה, ואכן לאחר כחצי שעה שב השירות לפעול כרגיל

תקלה עולמית ברשת (רויטרס)

גולשים ברחבי העולם דיווחו הבוקר (חמישי) על תקלה יוצאת דופן ברשת החברתית הפופולארית בעולם, פייסבוק, במסגרתה לא ניתן היה לטעון את דפי האתר, והודעת שגיאה התקלה בעת ניסיון הגלישה. כעבור פחות מחצי שעה תוקנה התקלה, ואנחת רווחה נשמעה בקרב מאות מיליוני כותבי סטטוסים מודאגים ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה השגיאה שהתקבלה נכתב "מצטערים, התרחשה תקלה, אנו עובדים על מנת לתקנה במהירות האפשרית". בשלב זה לא ידוע מה גרם לתקלה, שהשפיעה במשך דקות ארוכות על הגלישה גם במכשירים ניידים וגרמה למאות אלפי גולשים למצוא כר חלופי לפרסום תלונות והגיגים - טוויטר.

הודעת השגיאה (צילום מסך)

גולשים נוספים דיווחו כי מעת לעת ניתן היה לחזור ולצפות בדפים, אך אלו נעלמו עד מהרה בעקבות התקלה. "פייסבוק נפל! אל תיכנסו לפאניקה, זאת הזדמנות לצייץ יותר", כתב משתמש ספרדי בטוויטר. "פייסבוק לא עובד, מה אנשים אמורים לעשות עכשיו", תהתה גולשת נוספת מבלגיה.

בשלהי חודש אפריל התרחשה התקלה העולמית האחרונה ברשת החברתית, כשלמשך דקות ארוכות לא ניתן היה לצפות בעדכונים ב"פיד", עמוד החדשות המרכזי. במסגרת התקלה, במקום פוסטים חדשים, הופיע פס בהיר. התקלה תוקנה אז תוך דקות ספורות, כפי שקרה גם היום.