שופינג, גולף – וריח אורנים: כך נטוס בעוד 35 שנה

קניון וירטואלי, גולף במטוס, מבט פנורמי על הנוף – ואפילו מושבים נוחים: חברת התעופה "איירבאס" פרסמה היום סרטון הדמייה בו חשפה איך תיראה חוויית הטיסה בעוד 35 שנה. בקרוב החופשה תתחיל כבר ליד החלון או המעבר במטוס

כל מי שטס בטיסות מסחריות, נוטה להתלונן על הצפיפות והתנאים הלא מאוד נוחים - אלא שבעתיד הלא מאוד רחוק, המציאות הזו אמורה להשתנות באופן דרמטי - והחופשה תתחיל כבר במטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברת "איירבאס" פרסמה היום סרטון חדש המדמה את חווית הטיסה של העתיד, בשנת 2050. חברת התעופה טוענת שבעוד 35 שנה, המטוסים יהיו בעצם אחד המקומות המהנים ביותר שיש.

הנוסעים להתרווח במושבים, לישון בנוחות, להסתכל על הנוף לא רק דרך החלון, לבחור את הטמפרטורה והריח הרצויים להם, לשחק משחקים - ואפילו לערוך קניות בשחקים.

על פי יצרנית המטוסים האירופית, המושבים במטוסי הנוסעים ב-2050 יהיו מרווחים וניתנים להתאמה לכל נוסע, שיוכל לבחור לא רק את המשקאות או הארוחות, אלא גם את הריחות: ניחוח אורנים או את בריזת הים.

החלונות שסביב המטוס יאפשרו לראות את הקרקע בזמן הטיסה - או את שמי הלילה במהלכה. אם הנוסעים יעדיפו, הם יוכלו ליצור לעצמם מרחב חשוך ולישון כמו שצריך. המושב יצויד ב'תחנת מדיה' שלמה שבה ניתן יהיה לצפות בסרטים או לקיים שיחות ועידה.

קניות גם בתוך המטוס - ואפילו משחק גולף

בסקר מיוחד שערכה "איירבאס", בו שאלה את הנוסעים: "מה אתם מצפים מהטיסות בשנת 2050?", יותר משליש השיבו שהיו רוצים שחוויית הנופש תתחיל כבר במטוס. לאור הדרישה הזו, בחברה הבטיחו כי בעתיד המטוס לא יחולק עוד למחלקות וכי במקום האזורים המבודדים יוקמו מרחבי משחקים בהם תהיה גם הדמיה של מגרש גולף.

ולאלה שלא הספיקה להם החוויה בדיוטי פרי ולא קנו מספיק בחופשה - המערכת שתותקן במטוסים תוכל לאפשר לנוסעים לערוך שופינג על הטיסה, כשהם מסיירים בקניון וירטואלי.

גם היכולות של המטוס עצמו, ישתפרו כמובן. זמן הטיסה, לדעת "איירבאס" יתקצר משמעותית, לאחר שהמטוסים ישתמשו באנרגיה שתזהם פחות או לא תזהם כלל את האוויר.