הכירו את הרובוט שיודע לקרוא את הרגשות שלכם

"הוא מנסה להבין איך אני מרגיש ואז הוא מפתח איתי שיחה בהתאם לנתונים שהוא קלט, זו טכנולוגיה מדהימה", התלהב כתב CNN שפגש את הרובוט הראשון שיודע לקרוא ולהפגין רגשות. בשנה הבאה הרובוט כבר ייצא למכירה בשווקים, ויימכר בכ-2,000 דולרים ליחידה

שיחה עם אינטיליגנציה מלאכותית רגשית: "פפר" הוא הרובוט הראשון בעולם שיכול לקרוא רגשות אנושיים. גובהו רק 120 סנטימטרים, אבל בגופו הרובוטי הקטן דחוסה הרבה מאוד טכנולוגיה חדישה, עם מערכת זיהוי פנים שכוללת חיישנים ומצלמות שנמתחות לכל אורכן של פניו וקוראים את הבעות הפנים של מי שמוחח עם הרובוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פפר" מתוכנת גם להקשיב לצליל הקול האנושי ולזהות בו רגש: "הוא מנסה להבין איך אני מרגיש ואז הוא מפתח איתי שיחה בהתאם לנתונים שהוא קלט, זו טכנולוגיה מדהימה, הוא מדבר איתי עכשיו", אמר וויל ריפלי, כתב CNN שהיה מהראשונים שראו את הרובוט ושוחחו איתו.

הרובוט האמוציונלי דמוי האדם, שמזכיר לרבים את "האיש של מישלן" בגירסה מוקטנת, מוצג בימים האלה בתערוכה מיוחדת בטוקיו, בירת יפן, כתוצאה משיתוף פעולה של חברת טלקום היפנית וחברת הרובוטיקה הצרפתית אלדבראן. ניל סונג, האיש שמוביל את ההסברה של פרוייקט "פפר", הסביר כי הרובוט "מנסה לשמח אנשים, ממפה את הפנים שלך ויוצר קשר עין".

היום שבו יהיה לכל אחד רובוט, ממש כמו טלפון נייד - לא רחוק

פפר מתוכנת לדבר 17 שפות והמפתחים מקווים שהטכנולוגיה הזו תספק לנו מין מלווה ביתי: "דמיינו שרובוט יוכל לטפל באזרח קשיש כשילדיו לא נמצאים בסביבה או יוכל ליצור איתם קשר בזמן חירום, לשם הטכנולוגיה הזו מתקדמת", הוסיף ריפלי.

בשנה הבאה הרובוט כבר ייצא למכירה בשווקים, והמחיר שלו יהיה בסביבות 2000 דולר. "זה העתיד - אתם מסתכלים עליו עכשיו", הוסיף כתב CNN. היום שבו בכל בית יהיה רובוט ללא תחליף, ממש כמו הטלפון הנייד, כבר לא רחוק.