הכירו את הפיתוח החדש של גוגל: רכב ללא הגה

בקרוב צפוי לעלות על הכבישים בקליפורניה האבטיפוס של הרכב החדש של גוגל, שאינו כולל הגה או דוושות גז וברקס. כרגע מהירות המכונית היא רק 40 קילמוטרים לשעה, אבל בחברה בטוחים: "זה יקפיץ את האפשרויות שלנו בנוגע לנהיגה אוטומטית"

נהיגה ללא מגע יד אדם: סרגי ברין, ממייסדי ענקית הטכנולוגיה גוגל, אמר במהלך וועידה בדרום קליפורניה שגוגל מייצרת מאה רכבי אב טיפוס שינהגו את עצמם. כלי הרכב החדשים לא כוללים הגה, דוושת גז או ברקס, אלא רק שני כפתורים: "סע" ו"עצור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקום כלי השליטה המיושנים, המחשב והחיישנים שולטים בכל שאר פעילויות הרכב ומכוונים את נסיעתו, ולנוסע נשאר רק להתניע. הרכב בעל שני המושבים עדיין לא יוצא לשוק הפרטי, הוא עדיין לא נמכר, למרות שמאה אבות הטיפוס ייסעו בקרוב בכבישי קליפורניה.

בגוגל מקווים שכבר בעוד שנה נוכל לנסוע ברכב, שיבטל את הגורם האנושי - שהוא האחראי הראשי לתאונות. כריס אורמסון, מנהל פרוייקט כלי הרכב של גוגל, אמר שהחברה "מאוד נרגשת בנוגע לכלי הרכב האלה. זה יקדם את האפשרויות שלנו בנוגע לנהיגה אוטומטית טכנולוגית והבנת המגבלות של כלי הרכב האלה". לדברי אורמסון, המהירות המרבית של המכוניות האלה כיום היא 40 קילומטרים לשעה, וגם זה וודאי ישתנה.

שיתוף פעולה עם חברות רכב מובילות

הרכב החדש הוא סביבתי, ומקור הכוח שלו חשמלי. הוא קטן יחסית לכלי רכב על הכביש, בערך בגודל של מכוניות ה"סמארט" ויש לו צורה של ביצה. את חלקי הרכב עצמו גוגל לא מייצרת לבדה: חברת הענק גייסה לטובת הפרוייקט חברות רכב אחרות, כמו שיתוף הפעולה בעבר עם חברת טויוטה היפנית.

למאה כלי הרכב שיוצאים בקרוב לכבישים יש מערכת חירום של נהיגה עצמית כדי לענות על דרישות משרדי הממשל בקליפורניה, אבל בינתיים לא נעשה במערכת החירום שום שימוש. כריס אורמסון בטוח שלא בעוד הרבה שנים נוכל לסמס, לקרוא ואפילו לישון בזמן הרב שאנו מבלים על הכביש - בזמן שהמחשב ינהג במקומנו.