בזכות סנדלים ורתמות: ההמצאה שתסייע לחולי שיתוק מוחין

רעיון מהפכני שעלה במוחה של אם ישראלית לילד הסובל מההפרעה הנוירולוגית, מחולל בימים אלה מהפכה בחייהם של אלפי ילדים הסובלים ממוגבלות ברחבי העולם. ההמצאה, הפשוטה יחסית, מבוססת בעיקרה על רתמות וסנדלים כפולים, שמאפשרים לילדים ללכת לאן שירצו

הורים לילדים עם שיתוק מוחין צריכים לרוב להתרגל לרעיון שהילד שלהם לעולם לא יילך, ולא יראה את העולם מנקודת מבטו של ילד. כעת, יזמת ישראלית נחושה, שהיא בעצמה אם לבן עם שיתוק מוחין, מצאה פתרון פשוט ומדהים למדי - שמביא את הילדים הכי קרוב לכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעזרת מערכת חדשנית של רתמות וסנדלים כפולים יכולים הילדים, שעד עתה היו מוגבלים בהליכה, לחוות את הפעולה היומיומית והמוכרת. מאחורי ההמצאה המהפכנית עומדת דבי אלנתן, שפיתחה את המערכת המכונה "אפסי" מתוך תסכול אישי בעקבות השיתוק של בנה.

"בגיל שנתיים הרופאים אמרו לי שבני רותם אינו יודע מהן הרגליים שלו", מספרת אלנתן. "רציתי להיות אמא טובה וחשבתי מה לעשות. התחלתי לקשור את הרגליים, האגן והגב אל גופי והלכנו יחד. לבסוף, אחרי סידור של המערכת, הגעתי למוצר שעבד. בפעם הראשונה הוא קרס אבל שנה לאחר מכן כבר יכולנו לצאת מהבית לרחוב, לקניות או לשחק. זה נתן לו ילדות".

הסנדלים הכפולים

בנה של דבי כבר בן 19 ולא יכול להיעזר בהמצאה של אמו, אך החל מהחודש, בעקבות שיתוף פעולה עם חברה אירלנדית שהחליטה לייצר את ההתקן עבור ההמונים, החלו ילדים רבים ברחבי העולם ללכת לראשונה.

עמוד הפייסבוק של החברה כבר הוצף בתגובות נרגשות של הורים, שמעלים תמונות וסרטונים של ילדיהם שהולכים - ואפילו רוקדים. את מערכת ה"אפסי" ניתן לרכוש עבור 500 דולרים, אך סכום זה אינו משתווה לשינוי שהוא מחולל בחייהם של ההורים והילדים.