בעזרת השמש: העמוד שיטעין את הנייד ברחוב

בצומת הסירה בהרצליה החלו להתקין שבעה עמודים שבעזרת צבירת אנרגיית השמש ביום יאירו בלילה ויטעינו מכשירים ניידים במשך כל שעות היממה. אם המיזם הניסיוני יצליח, העמודים יותקנו גם במקומות אחרים בארץ

אחד העמודים החדשים (גיא סער)

מסולארי - לסלולרי: מה תעשו אם נגמרה לכם סוללת הטלפון הנייד ואתם ברחובות הרצליה פיתוח? החל מהשבוע תוכלו לטעון אותו באחד משבעה עמודי תאורה סולארית שיותקנו בצומת הסירה. הסוללה תיטען באמצעות אור השמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת "פשוט ירוק" החלה היום בהתקנה של שבעה עמודי סולאריים ראשונים מסוגם בישראל שכל אחד מהם כולל שקעי USB ומצת רכב במסגרת ניסוי בהרצליה. בחברה מקווים להתקין את העמודים במקומות נוספים בעיר ובארץ אם המיזם יצליח.

פעולת העמוד מתבססת על הפאנל הסולארי שבראשו, שצובר בשעות היום די אנרגיה שמאפשרת לו להאיר בשעות הלילה ולהטעין בכל שעות היממה טלפונים ומכשירים אלקטרוניים אחרים. יש לציין כי העמודים כוללים שקעים ולא תקעים, כך שיש צורך בכבל הטענה.

לדברי מנכ"ל "פשוט ירוק" גיא סער, למדינת ישראל יש שלל אפשרויות לניצול אנרגית השמש, במיוחד בתקופה שבה מחירי החשמל עולים. "אנחנו רק בשלבים הראשונים של מימוש היכולות", הסביר סער. "עמודי התאורה הסולאריים מתאימים לרשויות מקומיות רבות בארץ וחוסכים בנוסף לעלויות האנרגיה להארה עם פנסים יקרים גם את החיבור לתשתית החשמל שלא תמיד נמצאת בקרבת מקום".