סמסונג תפצה את אפל ב-120 מיליון דולר

בית משפט אמריקני קבע כי ענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית תאלץ לשלם ליריבתה בתחום הסמארטפונים סכום העומד על כ-120 מיליון דולרים בגין גניבה של מספר פטנטים. במקביל בפסק דין נוסף נקבע כי אפל תשלם לסמסונג כ-160 אלף דולרים בלבד בגין גניבה דומה

אפל תפוצה ב-120 מיליון דולר (רויטרס)

קרב הפטנטים בין ענקיות הטכנולוגיה ממשיך: בית משפט בקליפורניה קבע היום (ש') כי על סמסונג לשלם לאפל פיצוי של כ-120 מיליון דולרים בגין גניבה של חמישה פטנטים. במקביל גם סמסונג ניצחה בתביעה נגד יריבתה ותפוצה בסכום נמוך הרבה יותר העומד על כ-160 אלף דולרים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סכום התביעה המקורי שאפל תבעה מסמסונג עמד על לא פחות מ-2.2 מיליארד דולרים. הענקית מעמק הסיליקון תבעה את החברה הקוריאנית בגין גניבה של חמישה פטנטים. בין האלמנטים שנטען כי נגנבו היו 5 פונקציות מאוד מוכרות כמו פונקציית "החלק לפתיחה", חיפוש אוניברסלי, תיקון שגיאות אוטומטי ועוד.

תביעתה של סמסונג עמדה על סכום נמוך הרבה יותר, 6 מיליון דולרים בלבד. החברה הקוראנית תבעה את אפל בגין גניבה של שני פטנטים, האחד קשור לצילום והשני לאופן בו מועבר הווידיאו במכשירים החכמים.

פסק הדין הזה מצטרף לשורה ארוכה של תביעות על גניבת פטנטים בין שתי המובילות העולמיות בתחום הסמארטפונים. לפני כשנתיים בית המשפט הורה לסמסונג לשלם לאפל 930 מיליון דולרים לאחר שקבע כי הקוריאנים השתמשו בטכנולוגיה של אפל כדי ליצור מכשירים מהדור הישן. סמסונג טרם שילמה את הסכום משום שהיא הגישה ערעור לבית המשפט, עליו עדיין מתקיימים דיונים.