ממדונה ועד ארדואן: פלאי ההולוגרמה

עולם ההולגרמות הופך חד יותר ויותר בשל ההתקדמות הטכנולוגית. הזמרת שכובשת שבוע אחרי שבוע את מצעד ההורדות ביפן היא הולוגרמה של נערה בת 16, וגם מדונה כבר החלה להשתמש בטכנולוגיה החדישה. לאחרונה אפילו ראש ממשלת טורקיה לקח את טכנולוגיית ההולוגרמה צעד אחד קדימה, ונאם בשלט רחוק להמונים

נפלאות האשליה: תעשיית ההולוגרמות מצליחה להפתיע צופים עוד מהמאה ה-18, והיוצרים מצליחים ליצור דמויות שנראות כאילו הן עומדות מול קהל, כאשר למעשה הן לא שם. בעבר, בגלל איכות התמונה הירודה, הדמויות לא היו חדות מספיק אלא שקופות, ולכן דמויות ההולוגרמות היו רוחות רפאים. עכשיו - יצרני ההולוגרמה מצליחים ליצור דמויות שנראות אמיתיות לחלוטין. השימוש בהולוגרמות לא מוגבל לתחומי הבידור בלבד, ואפילו פוליטיקאים מתחילים להשתמש בכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביצירה של בית ההולגרמות MUSION ניתן לראות רקדנית נעה לצלילי אגם הברבורים. אין בזה משהו יוצא דופן, אבל הרקדנית לא שומעת את מחיאות הכפיים של הקהל - כי היא לא שם: "היא נראית אמיתית לחלוטין, אבל אני יודע שהיא לא, היא הולוגרמה", אמר כתב ה-CNN המופתע, ניק גלאס.

הדמות מוקרנת מהתקרה או מהקרקע למסך שממוקם אנכית לפני הבמה, ולאחר מכן משתקפת במסך שקוף מיוחד שניצב מולו בזווית של 45 מעלות. בעזרת התאורה הנכונה, זה נראה אמיתי לגמרי.

ההולוגרמות עושות צעד חד למציאות (AP)

מהגראמי לפוליטיקה הטורקית והעולמית

החברות שיוצרות את ההולגרמות מייצרות פלאים ויזואליים במיוחד להופעות רוק או לתיאטראות, כמו מדונה שהופיעה עם להקת הגורילס המאויירת בטקס פרסי הגראמי ב-2006, וכך גם הזמרים המתים אלביס וטופאק. בקיץ הקרוב גם סולן נירוואנה, קורט קוביין, צפוי לחזור מהמתים להופעה הולוגרמית.

היום ההולוגרמות משרתות גם פוליטיקאים - בעצרת הבחירות האזוריות האחרונות בטורקיה, ראש הממשלה ארדואן לא הצליח להגיע לכל הבימות בכל הערים והכפרים, ולכן הוא שידר את עצמו לעצרות. הקהל הרב ראה מולו את ארדואן בגובה שלושה מטרים, גם אם הוא שהה פיזית בעיר אחרת. 

הכוכבת היפנית האטסון מיקו, בת שש עשרה כבר כמה שנים, כובשת את המצעדים וההופעות שלה נמכרות כולן מראש. למרות עבודתה הרבה על הבמות, הצבע שלה אפילו לא דהה - היא הולוגרמה מוצלחת ומצליחה במיוחד.