תקלות בשירות וואטסאפ מסביב לעולם

דווקא ביום השיא של שירות המסרים המיידיים הפופולארי שבו נשלחו יותר מ-64 מיליארד הודעות - שוב הכתה תקלה באפליקציה. רבים דיווחו כי הם לא מצליחים לקבל ולשלוח הודעות למשתמשים השונים. התקלה כבר תוקנה, אבל הסיבה עדיין לא ידועה

אילוסטרציה (חדשות 2)

משתמשים בעולם דיווחו היום (ד') כי שירות ההודעות וואטסאפ אינו עובד לסירוגין. רבים דיווחו כי הם לא מצליחים לקבל ולשלוח הודעות למשתמשים השונים. מספר שעות לאחר מכן נראה כי האפליקציה שבה לעבוד, טרם ידוע מה היתה סיבת התקלה ומה היקפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקלה מתרחשת דווקא ביום שיא של האפליקציה. על פי הפרסומים היום, כמה שבועות אחרי שנמכרה לפייסבוק, וואטסאפ רשמה שיא הודעות ביום אחד - 64 מיליארד הודעות.

אנשי האפליקציה מספרים ש-20 מיליארד הודעות לא נצפו על ידי המקבלים, אם יש מקבלים, ואילו 44 מיליארד - התקבלו. על פי חישוב פשוט, המשתמשים באפליקציה שולחים בכל שניה 750,000 הודעות.

בחודש פברואר האחרון WhatsApp נקנתה על ידי פייסבוק ב-19 מיליארד דולר, וכמה ימים אחר כך - היא סבלה מתקלה נדירה. השיא האחרון שהאפליקציה רשמה הוזכר בחודש יוני האחרון, אז היו 24 מיליארד הודעות. להשוואה, ב-31 בדצמבר 2012 נרשמו 18 מיליארד הודעות ביום.

מיד לאחר ההודעה על רכישת הענק, לפני כחודש, סבלה האפליקציה מהתקלה המשמעותית האחרונה שלה. בחברה הודו בקיומה של התקלה, וגם ההתנצלות לא שכנעה את הגולשים שמדובר בקונספירציה של מייסד פייסבוק מארק צוקרברג. תקלה נוספת באפליקציה, הייתה ב-8 בדצמבר בשנה שעברה. מרבים המשתמשים שדיווחו על תקלה היו בהודו, ברזיל, אירלנד וישראל.