שיא הודעות ל-WhatsApp ביום אחד

אנשי WhatsApp בציוץ גאה בטוויטר מודיעים על שבירת שיא – 64 מיליארד הודעות ביום אחד. כך למשל, בחודש יוני האחרון, היו 24 מיליארד הודעות "בלבד"

WhatsApp ביד של מיליארדים (SKY NEWS)

תכנת וואטסאפ הולכת וצוברת עוצמה. רובנו יודעים את זה מההודעות הבלתי פוסקת בטלפונים הניידים שלנו אבל עד כמה היא צוברת תאוצה? על פי הפרסומים היום, כמה שבועות אחרי שנמכרה לענקית של צוקרברג - פייסבוק, WhatsApp רשמה שיא הודעות ביום אחד - 64 מיליארד הודעות.

אנשי האפליקציה מספרים ש-20 מיליארד הודעות לא נצפו על ידי המקבלים, אם יש מקבלים, ואילו 44 מיליארד - התקבלו. על פי חישוב פשוט, המשתמשים באפליקציה שולחים בכל שניה 750,000 הודעות.

אנשי WhatsApp מדגישים בהודעת הטוויטר שבישרה על שבירת השיא, שהמספר האמיתי גבוה יותר מפני שלעתים הודעה אחת - מגיעה ליותר מבן אדם אחד. ג'אן קום, מנהל החברה אמר לאחרונה שבחודש אחד הוא ספר יותר מ-200 מיליון משתמשים פעילים באפליקציה.

מובילה בשוק ההודעות

לשם השוואה - למסנג'ר של בלאק-ברי יש 60 מיליון משתמשים שמקבלים ושולחים בכל יום 10 מיליארד הודעות. ל-KakaoTalk החביב על הקוריאנים ותושבי מזרח אסיה יש 96 מיליון משתמשים רשומים ששולחים ומקבלים בערך 5.2 מיליארד הודעות בכל יום.

בחודש פברואר האחרון WhatsApp נקנתה על ידי פייסבוק ב-19 מיליארד דולר, וכמה ימים אחר כך - היא סבלה מתקלה נדירה. השיא האחרון שהאפליקציה רשמה הוזכר בחודש יוני האחרון, אז היו 24 מיליארד הודעות. להשוואה, ב-31 בדצמבר 2012 נרשמו 18 מיליארד הודעות ביום.

WhatsApp היא אפליקציה שמאפשרת למשתמשים שליחה חינמית של הודעות טקסט, תמונות או וידאו למשתמש אחד או לקבוצה רחבה יותר של משתמשים. בחודשים הקרובים אומרים בחברה, יהיה ניתן גם לערוך דרכה שיחות קוליות.