ראש הממשלה: "באר שבע תהיה בירת הסייבר"

מחר ייפתחו אירועי יום המדע בכל רחבי הארץ, והערב הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו למכון ויצמן, שם הוא נשא דברים. "חברות מכל רחבי העולם נוהרות לישראל", אמר נתניהו

הערב (ג') התקיים אירוע התרמה מיוחד לרגל יום המדע הישראלי של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל במכון ויצמן למדע, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר המדע הטכנולוגיה והחלל יעקב פרי, נשיא מכון ויצמן פרופ' דניאל זייפמן ושר המדע והאוניברסיטאות של בריטניה דיוויד ווילטס. במהלך הערב נאם ראש הממשלה נתניהו, שהתייחס למצב המדע בישראל. את הנאום העברנו בשידור חי באתרי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"החברות הגדולות ביותר בעולם מגיעות לישראל, ההון העולמי מגיע להיכן שישנו הון אנושי", אמר נתניהו בנאומו הערב. "אנחנו משלבים את יחידות הסייבר של הצבא בדרום על מנת שהנגב יגדל ויפרח. בפעם הראשונה יש נהירה חיובית לדרום. באר שבע תהיה בירת הסייבר של חצי הכדור המזרחי".

"העולם הולך ומשתנה לטובת מי שיביא חדשנות - וחדשנות זה מדע", הוסיף ראש הממשלה. "רואים את זה בכל הקשור לביטחון, בריאות, חינוך וחברה".

באירוע השתתפו גם חתני וכלת פרס נובל פרופ' דן שכטמן, פרופ' עדה יונת, פרופ' ישראל אומן ופרופ' אהרון צ'חנובר. לאירוע הגיעו שגרירים רבים, דיפלומטים ושרים נוספים.

לאחר נאום ראש הממשלה, התקיימה שיחה מיוחדת על הבמה של שר המדע יעקב פרי עם חתני פרס הנובל, וכן הוצגו מחקרים של שבעה מדענים צעירים שחזרו באחרונה מחו"ל והצטרפו למכון ויצמן למדע בהנחיית נשיא המכון.