גולשים יסייעו למצוא המטוס המלזי?

ימים חלפו מאז נראה סימן אחרון ממטוס "מלזיה איירליינס" שנעלם מעל הים. סין כבר הודיעה כי תפרוס 10 לוויינים שיסייעו בחיפושים אחר שרידיו - אבל העולם לא מסתפק בכך. חברה בריטית מבקשת מגולשים לסייע באיתור המטוס ולתייג כל עצם חשוד בצילומי הלווין. כך תוכלו לעזור

המטוס האבוד (AP)

ב"דיגיטל גלוב" הבריטית מגייסים את חכמת ההמונים לאיתור המטוס המלזי. חמישה לוויינים של החברה סרקו שטח ימי בגודל של כ-3100 קילומטרים רבועים ועתה, אתם הגולשים, מתבקשים לסייע בעזרת צילומי הלווין לסייע באיתור הבואינג 777, של "מלזיה איירליינס", שעקבותיו נעלמו בסוף השבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באתר החברה הבריטית מוזמנים הגולשים לעבור על סריקות של ים סין הדרומי, שם משערים החוקרים יימצאו שרידי הבואינג, ולתייג כל עצם חשוד.

"אנחנו מנסים להיעזר בחוכמת ההמון, כפי שאנחנו עושים במקרים דומים. בעבר נעזרנו באזרחי העולם למצוא כתמי שמן ונפט שמזהמים את האוקיינוסים. אם יש משהו על פני הים , נוכל לראות זאת. אבל השאלה היא האם אנחנו מחפשים באזור הנכון", הסביר לוק ברינגטון , מנהל בכיר של DigitalGlobe.

האם הגולשים ימצאו את המטוס? (מתוך tomnod)

נראה שההמון הפשיל את השרוולים ונעתר לבקשה. שעה לאחר שעלה השירות לאוויר - 60 אלף איש כבר צפו וסרקו את המפה ותייגו מעל אלפיים תגיות.

טיסה MH370 , שעל סיפונה 239 אנשים, איבדה את הקשר בדרכה לבייג'ינג מקואלה לומפור. המטוס ממשיך להביך חוקרים מרחבי העולם - שלושה ימים מאז נעלם מהרדאר, ועדיין לא ברור מה התרחש על המטוס ומה הוביל להיעלמותו.

האתר דרכו אפשר לסייע בחיפושים