הסמארטפון בדרך להחליף את הרופא?

הסמארטפון שלכם מאיים על מעמדו של רופא המשפחה: הוא יכול לאבחן מחלות ולהציע תרופות, למדוד חום ואפילו לבדוק אם יש מחלות מדבקות בסביבה. עד כמה זה קרוב למציאות וכמה זה יעלה לכם?

האם בקרוב נוכל כולנו לומר להתראות לרופא המשפחה? זאת מטרתן של לא מעט חברות אשר מפתחות אפליקציות עבור הטלפונים החכמים, שעשויות להחליף את הביקור אצל הרופא.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה-"Wello", למשל, הוא כיסוי לטלפון החכם אשר מסוגל לבדוק את מה שמכשירים רפואיים ששווים אלפי דולרים, בודקים בקופת החולים וכל זה בעלות של 200 דולרים בלבד. בעזרת הנחת אצבע על החיישנים בכיסוי, תוך שניות ניתן לקבל תמונה בריאותית עדכנית של מצב הגוף שלנו באפליקציה ייעודית המגיעה עם הכיסוי.

אם לא רוצים להוציא את הסכום הגבוה יחסית על הכיסוי, יש גם את ה-"Kinsa". זהו מדחום חכם הזמין בינתיים רק בארה"ב ועלותו היא כ-20 דולרים בלבד. המדחום מסוגל עוד בטרם הביקור אצל הרופא, להציג דרכי טיפול אפשרויות ואפילו לבדוק אם תלמידים בכיתה בה לומד הילד, חלו גם כן.

גם למעקב אחר תינוקות יש פיתרון

המעקב אחר בריאותינו מגיע עד לעריסת התינוק. מעכשיו אפשר לומר שלום למנטרי התינוקות. מכשיר חדש העונה לשם "Mimo" מתיימר לתת להם תחליף הולם. האביזר מתחבר לבגד התינוק ועוקב אחר מצבו בכל דקה, ומעביר את הנתונים ליישום ייעודי.

עם השקת הגלקסי S5 של חברת סמסונג, התפארה החברה בהוספת חיישן המודד את קצב הלב. באמצעות הנחת האצבע על הטלפון, מקבלים נתונים עדכניים שנשמרים באפליקציה המוטמעת במכשיר.

אך כל הדוגמאות הללו, הן רק טיפה אחת בים. המלחמה הבאה של ענקיות הטכנולוגיה, המאבק על איך לנטר את המעקב היומיומי על בריאותינו באמצעות הטלפון החכם, רק החלה.