אפשר להירגע: וואטסאפ חזרה לעבוד

לאחר מספר שעות בהן האפליקציה שנחשבת למאוד שימושית בקרב הישראלים קרסה, היא חזרה לתפקד באופן חלקי. "מצטערים על התקלה" כתבה החברה בחשבון הטוויטר שלה. גולשים מדווחים כי עדיין לא ניתן לשלוח תמונות או קבצי שמע

האפליקציה חזרה לתפקד (WhatsApp)

לאחר תקלה של מספר שעות בהן התוכנה וואטסאפ קרסה כליל, הלילה (א') היא שבה לעבוד. עדיין לא ברור מה הוביל לתקלה באפליקציה שנחשבת ליקרה ביותר אי פעם לאחר שרק לפני יומיים נמכרה לפייסבוק תמורת הסכום המדהים של 19 מיליארד דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"השירות חזר לעבוד", נכתב בחשבון הטוויטר של החברה. "מצטערים על התקלה". למרות הדיווח החיובי, גולשים חדשות 2 Online מספרים כי עדיין לא ניתן לשלוח תמונות או קבצי שמע באמצעות התוכנה.

האפליצקציה לא תפקדה למשך 5 שעות בלבד, אולם גולשים רבים ברחבי העולם הספיקו להביע את זעמם על התקלה והאשימו את הנהלת פייסבוק במה שהגדירו כ-"מחדל". "19 מיליארד דולר לא הספיקו כדי למנוע את הקריסה", כתבו הגולשים. "כנראה מארק צוקרברג רכש אותה כדי לגרום לה לא לעבוד".

עסקת הטכנולוגיה הגדולה בהיסטוריה

השבוע הודיעה פייסבוק כי תשלם על רכישת האפליקציה סכום עתק של 16 מיליארד דולר, מתוכם ארבעה מיליארד דולר במזומן, ו-12 מיליארד דולר במניות. בהסכם קיימת גם אופציה לפיה פייסבוק תשלם שלושה מיליארד דולר נוספים במשך ארבע השנים הקרובות.

המניות האופציונליות הן מה שמכונה "מניות חסומות", בהן יזכו עובדי ומייסדי וואטסאפ, אם יישארו לעבוד בחברה ארבע שנים לאחר ביצוע העסקה. מניות חסומות הינן מניות של החברה המוענקות לעובדיה, לאחר תקופת חסימה שנקבעת מראש. מדובר במכשיר תגמול מקובל בחברות אשר חוששות שעובדים רבים יעזבו אותה בעת הענקת אופציות.

הרכישה הגדולה בהיסטוריה (AP)

הרשת החברתית הודיעה כי אפליקציית וואטסאפ תמשיך לפעול באופן עצמאי ותשמור על שמה, ולא תמוזג אל תוך פייסבוק. כחלק מהעסקה יצורף מייסד ומנכ"ל וואטסאפ יאן קום למועצת המנהלים של פייסבוק.

אפליקצייה פופולארית עם מאות מיליוני משתמשים

לאפליקציית המסרים וואטסאפ יש מעל 450 מיליון משתמשים פעילים, מתוכם כ-70% משתמשים באפליקציה על בסיס יומיומי. נפח ההודעות המועברות באמצעות האפליקציה נמצא בגידול מתמיד מדי יום ומתקרב באופן עקבי לנפח כלל הודעות ה-SMS המועברות בעולם. מדי יום נוספים מעל למיליון משתמשים חדשים לוואטסאפ.

פייסבוק הודיעה כי רכישת האפליקציה הפופולרית תסייע לה בצמיחתה. מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג התייחס לרכישה ואמר: "אני נרגש לעבוד עם צוות וואטסאפ במאמצינו להפוך את העולם לפתוח ומחובר יותר".