מה בין יישום ישראלי לגוגל גלאס?

שת"פ בין גוגל העולמית לרשת מיוני "טרם" יאפשר פיתוח אפליקציות שימושיות בתחום הרפואה. בימים אלו מתקיימים קשרים בין ענקית הטכנולוגיה לבין הארגון הרפואי הישראלי, ובמסגרתו יפותחו אפליקציות באמצעות הגוגל גלאס. "אנו מצויים בפתחה של טכנולוגיה שתשפר משמעותית את תחום הרפואה", אמרו ב"טרם"

אילוסטרציה (AP)

הודות לפיתוח משותף של רשת מיוני "טרם" וחברה המייצגת את גוגל העולמית, צפויים משקפי הגוגל גלאס לחולל עידן טכנולוגי חדש בתחום הרפואה. המשקפיים אינם זמינים עדיין לקהל הרחב, וכעת עמלה גוגל על פיתוח אפליקציות ייחודיות לגוגל גלאס באמצעות מספר חברות טכנולוגיה בודדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחת החברות המייצגות את גוגל בפיתוח היא חברת "גלאסיק" מארה"ב שחתמה לאחרונה עם הרשת הישראלית לרפואה דחופה "טרם" על שיתוף פעולה ופיתוח משותף של אפליקציות ייחודיות לגוגל גלאס שיאפשרו לתחום הרפואה להשתדרג בצורה מהותית הודות להן.

אחד הפיתוחים המתוכננים הוא תוכנה שתאפשר לרופא המצויד במשקפי הגוגל גלאס להתייעץ באופן מקוון ובזמן אמיתי עם רופא בכיר שיוכל לחזות במטופל ובמדדיו, ולסייע באבחון המחלה תוך דקות ספורות ובטיפול מיידי.

אין זו הפעם הראשונה שתחום הטכנולוגיה ברשת "טרם" מגיעה לתהודה עולמית. תוכנת "פרפר", מערכת המידע שפותחה בידי "טרם", הגיעה בעבר לתחרות הגמר של חברת מיקרוסופט העולמית וזכתה לשבחים מצד בכירי אנשי המקצוע בעולם.

ד"ר דוד זלוטניק, סמנכ"ל הרפואי (חדשות 2)

"הודות למחלקת הפיתוח הרפואי המתקדמת ביכולותיה והידע והמקצועיות הייחודים של "טרם" בתחום הרפואה הדחופה, בחרו נציגי גוגל העולמית לחבור לפיתוח משותף עם 'טרם' של אפליקציות ייחודיות לגוגל גלאס בתחום הרפואה", הסביר סמנכ"ל מערכות מידע ב"טרם", הדוקטור נחום קובלסקי. "העובדה כי רופאי 'טרם' מטפלים ביותר מ-500 אלף מטופלים בשנה, מאפשרת את הפיתוח בצורה מיטבית".

"אנו מצויים בפתחה של טכנולוגיה אשר תשפר ותקדם משמעותית את תחום הרפואה בכלל ואת איכות הטיפול המקצועי ב'טרם' בפרט", הוסיף ד"ר קובלסקי.