המצאה חדשה תסייע לנכים לרדת במדרגות

פיתוח ישראלי חדש יבטל את הצורך במעברים נגישים לנכים, כשיאפשר להם לרדת במדרגות מבלי לגרום להם לעוד פגיעה גופנית - והכל כחול לבן. כך זה עובד

אם עד היום המדרגה היוותה מכשול בעבור נכים על כסאות גלגלים, טכנולוגיה ישראלית חדשה מנסה לשנות בימים אלו את חוקי המשחק. הטכנולוגיה של חברת "סופטוויל" תאפשר מינימום זעזוע בעת הירידה במדרגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה ש-"סופטוויל" בעצם עושה זה בעיקרון לתת את החופש לרדת את המדרכה, הכביש והמדרגות בלי שום בעיה", אומר מנכ"ל "סופטוויל" דניאל בראל. "הם לא יצטרכו לחפש את הרפה הקרובה".

הטכנולוגיה של "סופטוויל" תאפשר לנכים לרדת ממפלס אחד לאחר מבלי לספוג כל זעזוע. הגלגל קשיח מספיק כדי לאפשר תמרון ומנגנון פנימי מוביל לריכוך של הזעזוע במקום שהיושב על הכיסא ירגיש אותו בגופו.

הכל החל מפציעה של איש אחד. "לפני בערך 4 שנים נפלתי על האגן והייתי מושבת שלושה שבועות, הייתי חייב לנסוע על כיסא גלגלים", מעיד יזם החברה גלעד וולף. "הלכתי וניסיתי לבנות כיסא גלגלים שתלתלי לתוכו את כריות האוויר וזה עבד מאוד מאוד נחמד".

ייצרו גם גלגלים לאופניים

היוזמה הפרטית הפכה לחברת סטארט-אפ ועכשיו הם מתחלים בייצור מסיבי שכולו כחול לבן, החל במתכת המרכיבה את הגלגל ועד לבוכנה הפנימית. לא רק עבור כסאות גלגלים, אלא גם אופניים.

"סופטוויל", לא לבד בשוק. היא מתחרה בענקיות כמו חברת הצמיגים מישלן שמנסה לייצר צמיג אקטיבי שבולם זעזעים. אך גם חברות קטנות יותר מהוות תחרות, חברות המתמקדות בעיקר בשוק האופניים ומוצריהם כבר נמצאים על המדפים.

ב"סופטוויל" לא נחים לרגע וכבר מסתכלים קדימה לשלב הבא. הם מתכננים להשתלב בעתיד גם בתחום הרכב. עד שממציאי הגלגל יאפשרו למשתמשי הכיסא גלגלים לרדת הם ימשיכו לחפש את הרמפה המיוחדת, אך יש בהחלט למה לצפות.