אקזיט נוסף: וייבר נמכרה ב-900 מיליון דולר

אומת הסטארט-אפ מכה שנית: אפליקציית וייבר הישראלית למחצה נמכרה לענקית התקשורת היפנית ראקוטן ב-900 מיליון דולר. עם זאת, לא ברור עד כמה ירוויח המשק הישראלי מהמכירה של החברה, הרשומה בקפריסין ובלאס וגאס

אקזיט נוסף, וייבר (אתר החברה)

אפליקציית וייבר, סטארט-אפ ישראלי למחצה המאפשר שיחות חינמיות ברשת נמכרה, תמורת 900 מיליון דולר לחברה היפנית Rakuten, אחת מחברות שירותי האינטרנט המובילות בעולם - כך הודיעה הבוקר (ו') הענקית היפנית בהודעה לכלי התקשורת המקומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וייבר רשומה בקפריסין ובלאס-וגאס ולא בישראל אך היא מנוהלת על ידי הישראלי טלמון מרקו ושותפיו - איגור מגזיניק, סאני מרואלי ועופר סמוכה. בנוסף, מפעילה החברה מרכז פיתוח קטן בישראל המעסיק כמה עשרות עובדים.

האפליקציה מאפשרת שיחות אינטרנטיות בחינם ובחודשים האחרונים הגיעה גם למחשבים האישיים במערכות הפעלה חלונות או מקינטוש. האפליקציה גם משמשת לניהול שיחות טקסט במסרים מיידים בין משתמשיה. וייבר מזהה את המכשיר בו המשתמש משוחח, כך שהודעות לא יופיעו בכל המכשירים בהם האפליקציה מותקנת.

מאגר המשתמשים של וייבר מגיע כבר ליותר מ-300 מיליון ב-193 מדינות, כאשר ניתן להוריד את האפליקציה למכשירי אייפון, אנדרואיד, ווינדוס פון, בלקברי וסימביאן. בראקוטן היפנית הסבירו כי הרכישה, המצטרפת למספר רכישות נוספות, נועדה להאיץ את אסטרטגיית החברה להיכנס לעולמות ה-VOIP.

מנכ"ל וויבר ציין כי "ראקוטן היא אחת מחברות האינטרנט החשובות בעולם. היא דומיננטית מאוד ביפן והחלה בתהליך התפשטות בינלאומי. עובדה זו מהווה הזדמנות מדהימה לוייבר להאיץ את כמות המשתמשים בשווקים קיימים וחדשים".