ביל גייטס פורש מתפקיד יו"ר מיקרוסופט

מי שייסד את מיקרוסופט והיה הראשון שעמד בראשה, הודיע על פרישה מתפקיד יו"ר החברה. ביל גייטס החליט להנמיך פרופיל ולהפוך ליועץ טכנולוגי של מיקרוסופט. מנהל ותיק בחברה, סטיה נדלה, מונה לתפקיד המנכ"ל השלישי בתולדות מיקרוסופט

ביל גייטס, האיש המזוהה ביותר עם חברת מיקרוסופט, אותה ייסד וניהל - פורש מתפקיד יושב ראש החברה. גייטס החליט להנמיך פרופיל, ולשמש כיועץ טכנולוגי של החברה. יחד עם זאת, הוא צפוי לשמור על כסאו בדירקטוריון מיקרוסופט. בהודעה הרשמית מטעם החברה נכתב כי ג'ון ת'ומפסון, מנהל חטיבה בחברה, יירש את גייטס כיושב ראש החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זה אינו השינוי היחיד בצמרת החברה שהביאה לנו את "חלונות". מיקרוסופט הכריזה גם על מינוי המנכ"ל הבא של החברה: סטיה נדלה. הודעה זו הגיעה לאחר שבועות ארוכים של חיפושים אחר מנהל חדש לחברה. 

בחודש אוגוסט 2013 הכריז המנכ"ל היוצא סטיב בלמר על כוונתו לעזוב את התפקיד, ומאז החלו במייקרוסופט בחיפושים אחרי המנכ"ל שיחליף אותו. נדלה, יליד הודו בן 46, יהיה המנכ"ל השלישי בתולדות החברה שהוקמה לפני 39 שנים.

מנכ"ל חדש למיקרוסופט. סטיה נדלה (AP)

מיד עם פרסום ההודעה, עלו מניות החברה ב-1.1%. בוול סטריט ז'ורנל טוענים שהבחירה בנדלה הייתה צפויה, וכי הוא יצטרך להתמודד עם ציפיות גבוהות מאוד - זאת לאחר שכיהן כסגן נשיא החברה בתחום פרוייקטים מיוחדים ומחשוב הענן. נדלה יצטרך לקחת את החברה למקומות חדשים בעולם הטלפונים הניידים וכמובן לספק את רעב בעלי המניות לרווחים נוספים.

בשנים האחרונות מיקרוסופט מתמודדת עם קשיים להעמיד תחרות ראויה מול ענקיות המחשבים אפל וגוגל, במיוחד כשמדובר בשוק הניידים. על פי סוכנות הידיעות רויטרס, חלק מהמשקיעים טוענים שצריך לכוון נמוך יותר ולהתרכז בתחומים שבהם החברה מתמחה, ולקצץ בחטיבות המחקר.