צוקרברג: "נחבר את כל העולם לרשת האינטרנט"

מייסד הרשת החברתית פייסבוק פרסם פוסט לכבוד 10 שנים לפעילותה, שבו הוא הודה על כך שלקח חלק "במסע המופלא". היזם הבטיח עשור נוסף לאתר, שישפיע עוד יותר על חיינו לדבריו: "בעשור הקרוב, תהיה לנו הזדמנות לקשר את שני השלישים, שעדיין לא מחוברים לרשת"

צוקרברג - הפוסט של העשור (רויטרס)

הרשת החברתית פייסבוק חוגגת היום (ג') את יום השנה העשירי להיווסדה. מקים האתר, מארק צוקרברג, כתב פוסט בעמוד הפייסבוק האישי שלו ובו הודה לשותפיו למסע. צוקרברג טען כי לא היה יכול לצפות את התהליך שיעבור על על הרשת - "אין סיכוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה היה מסע מדהים עד כה, אני אסיר תודה על העובדה שהיה לי חלק בזה. זה נדיר שאדם מסוגל לגעת בחייהם של כל כך הרבה אנשים", כתב המייסד והיזם. "ידעתי שיום אחד יהיה צריך לקשר את האנשים לכל העולם. תמיד חשבתי שזה חשוב לתת לאנשים את הכוח לשתף ולהישאר מקושרים, להעניק לאנשים את הכוח לבנות את הקהילות שלהם בעצמם".

צוקרברג, שנבחר בעבר לאחד הצעירים המצליחים ביותר בעולם אך גם זכה לביקורת רבה על התנהלותו, ניסה לענות על השאלה מדוע דווקא הוא הצליח במקום בו אחרים נכשלו: "מדוע אנחנו היינו אלו שבנו את זה? היינו בסך הכל סטודנטים. היו לנו פחות משאבים מהחברות הגדולות. התשובה היחידה שאני יכול למצוא לשאלה הזו היא - לנו פשוט היה אכפת יותר. כשאחרים שאלו האם זה יהיה ישים, אנחנו בנינו".

"נקשר את כל העולם לאינטרנט"

המייסד הצביע על הכיוון בו תתפתח הרשת החברתית בקרוב: "עשר השנים הראשונות עסקו בהפצת הרשת הזו. עכשיו יש לנו משאבים לסייע לאנשים סביב העולם כדי לפתור בעיות גדולות וחשובות יותר. היום, רק לשליש מאוכלוסיית העולם יש גישה לאינטרנט. בעשור הקרוב, תהיה לנו הזדמנות ואחריות לקשר את שני השלישים הנותרים".

צוקרברג הדגיש כי בחזונו פייסבוק תעזור במענה לשאלות ובפיתרון של בעיות מורכבות, ותיעזר בטכנולוגיה חדשה על מנת "לתפוס ולתקשר בסוג חדש של חוויה".

בפנייתו לגולשים, כתב צוקרברג: "זה מדהים לראות איך כולם משתמשים בכלים שלנו כדי לבנות קהילה אמיתית. אתם שיתפתם את הרגעים המאושרים ואת הכואבים שבהם, התחלתם משפחות חדשות והרחבתם משפחות מחוברות. יצרתם שירותים חדשים ובניתם עסקים קטנים, עזרתם אחד לשני בכל כך הרבה דרכים. תודה שנתתם לי להיות חלק מהמסע הזה".