צפו: "איירון-מן" - גרסת המציאות

בחברת "פנסוניק" החליטו שמה שטוב להוליווד טוב גם לחיים האמיתיים, ופיתחו חליפה רובוטית שמעצימה את יכולות האדם שנכנס לתוכה. בעזרת החליפה ניתן להרים 100 ק"ג בלי קושי, לחתוך כבלים בתנועה קלה ואפילו לרוץ בלי להתאמץ מדי

מהנדסי חברת "פנסוניק" היפנית כנראה מאוד אהבו את שובר הקופות ההוליוודי "איירון-מן", עד שהחליטו לייצר חליפה רובוטית שמספקת לאדם הרבה יותר כוח, דיוק והגנה. שמה של החליפה, ששני הדגמים הראשונים שלה יהיו מוכנים ב-2015, הוא 3MK ובשלב זה היא נועדה בעיקר לחברות בנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הסרטון שהחברה מפיצה, הזרוע הביונית של החליפה יכולה להרים משקל של 100 ק"ג, לחתוך כבלים עבים ולרוץ במהירות של שמונה קמ"ש. היא מונעת בסוללת ליטיום, שמאפשרת לה כמה שעות עבודה רצופות.

החברה טוענת שהלקוחות הטבעיים של החליפה הרובוטית הם חברות בנייה, תעשיית הגרעין ועובדי גופי החירום והסיוע. אבל ב"פנסוניק" חושבים רחוק ומצפים שגם אסטרונאוטים או צוללנים למעמקים ישתמשו בחליפה.

כרגע מעריכים שמחיר החליפה יהיה בערך 5,600 דולר ובפנסוניק מתכננים בשלב הראשון שתי חליפות עם שתי עוצמות כוח לשימושים שונים -Power Loader ו Power Loader Lite. אבל, זו רק ההתחלה ובפנסוניק סבורים שבעוד עשר שנים לכל אחד מאיתנו תהיה לפחות חליפה רובוטית אחת.