הבלון שיסייע ליישר את השיניים

מכשיר שפיתחה חברה ישראלית עשוי לגרום למהפכה בעולם האורתודנטיה. מדובר בבלון סיליקון מתנפח, שנשלט על ידי קונסולה, מותקן במהלך הלילה בפיו של המטופל ודוחף את השיניים למיקום הרצוי בסיום התהליך. ראש אגף טכנולוגיה בחברה מסביר: השימוש באוויר הופך את הטיפול לפחות כואב ויותר יעיל

מתקן ישראלי חדש עשוי לשנות את עולם טיפולי השיניים: המתקן - שנקרא"Aerodentis", פיתוח של חברת "Dror Orthodesign" מרמת גן, מיישר את השיניים בעזרת בלון סיליקון מתנפח שמחובר לקונסולת שליטה קטנה. הקונסולה מזרימה פולסים של אוויר לתוך הבלון וכך דוחפת את השיניים למיקום הרצוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש אגף טכנולוגיה בחברה טל לוטן מסביר שהמערכת מתבססת על פעולות דומות למערכות יישור השיניים המוכרות, כלומר הפעלת כוח חיצוני כדי ליישר את השיניים, אבל עושה שימוש באוויר למשימת היישור ולא בגומיות או בלחץ של ברזלים. לדבריו, השימוש באוויר הופך את הטיפול לפחות כואב או לא כואב כלל, הוא יעיל יותר וקל יותר לתפעול.

"שלא כמו כל הטיפולים האחרים שעושים שימוש בכוח קבוע, אנו משתמשים בפעימות של כוח, שמתרחשות בשעות הלילה כשהחולה ישן", אומר לוטן. "זו הסיבה שזה גם הטיפול האסתטי ביותר כי אין כלום על השיניים של החולה במהלך היום".

"בטיפול הקודם, היה לי קשה לגמור את היום"

בשל יעילותו של המתקן, המטופלים צריכים רק 10 שעות טיפול פעיל ביום. משך הטיפול לא קבוע, ונקבע על פי הזמן שנדרש ליישור השן, ככל הנראה, תקופת זמן דומה לזו של הטיפולים המסורתיים.  

"כאשר המטופל מפעיל את המערכת, בלון הסיליקון מתנפח ודוחף את השיניים למיקומן הרצוי בסיום התהליך. כשהמטופל מתעורר בבוקר הוא מכבה את המערכת מסיר אותה וזהו", אומר לוטן ומדגיש שגם יותר קל לשמור על היגיינת השיניים במהלך הטיפול.

ג'ולייט אליהו טיפלה בעבר בשיניה בעזרת המתקנים המוכרים, וכעת היא מתנסה בטיפול הבלון. "היו לי פעם ברזלים, אני יודעת איך זה", היא אומרת. "במצב הקודם היה לי קשה לגמור את היום, לאכול, לדבר, לחייך. בשיטה הזו אין שום דבר שמטרדי אותי".