מהי הסיסמה הגרועה ביותר באינטרנט?

חברת אבטחת מידע פרסמה, כבכל שנה, את רשימת הסיסמאות הגרועות ביותר - שהכי קלות לניחוש עבור פורצים. בראש הטבלה השנה הסיסמה "123456", שעקפה את המתחרה הוותיקה "Password". בחברה ממליצים לא לבחור סיסמה על שם האתר או השירות שנבחר

הסיסמאות שמהן יש להיזהר (רויטרס)

לא רוצים שחשבונכם ייפרץ? אלו הסיסמאות באינטרנט שמהן כדאי לכם להימנע: על פי הדירוג של חברת התוכנה SplashData, הסיסמה הגרועה ביותר ברשת היא "123456". הסיסמה, המבוססת על מספרים בלבד, נחשבת לנפוצה וקלה מאוד לניחוש ולפריצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקום השני נמצאת הסיסמה הוותיקה והפשוטה למדי "Password" - שתי הסיסמאות האלו נפרצו בתדירות הגדולה ביותר, על פי נתוני החברה. סיסמאות קלות נוספת, שההאקרים והקראקרים רק מחכים שתשתמשו בהם: "acb123"' "admin"' "iloveyou"' "1111111" וגם "Photoshop".

השנה נוספו לרשימה הלא-מומלצת גם הסיסמאות "1234" ו"000000". מורגן סליין, מנכ"ל החברה, מסביר כי "מומלץ שלא לבסס את הסיסמה על שם האתר או השירות, כדוגמת הסיסמא Photoshop".

מומלץ לשים רווחים באמצע הסיסמא

"השנה נוספו לרשימה יותר סיסמאות מספריות, למרות שאתרים מנסים להקשיח את מדיניות הסיסמאות שלהם", הוסיף מורגן. החברה ממליצה לשים רווחים או תווים חריגים באמצע הסיסמה. כך, לטענתם, קל יותר לזכור אותה וגם להגן עליה.

המלצה נוספת של החברה היא לבחור סיסמאות בנות שמונה תווים לפחות, ולערבב בין אותיות וספרות. עצה שתקשה על חלק מהגולשים היא בחירת סיסמאות שונות לאתרים שונים.

למרות שקל לזכור סיסמאות שדומות למילים, כגון "Dr4mat1c", הן גם קלות יותר לפריצה. החברה מקווה לעודד גולשים רבים לבחור סיסמאות יותר חזקות. הרשימה שלהן מתבססת על מאגרים של סיסמאות גנובות שפורסמו ברשת.