האם נשלם באוטובוסים עם הטלפון?

אם תשאלו את נוסעי האוטובוס בישראל על חוויית התחבורה הציבורית שלהם, תשמעו מן הסתם אין ספור טענות והצעות לשיפור. עם זאת, על מה שחסר בתשתיות, מפצים כעת בהייטק. הכירו את הפיתוח הישראלי שיכול להפוך את כרטיסי הנסיעה למיותרים לגמרי

יכול להיות שבקרוב נוכל להיפרד מכרטיסי האוטובוס והרב-קו: הארנק הסלולרי שאמור להשתלט על חיינו בלא מעט תחומים, יכול בקרוב להיות אמצעי התשלום גם בתחבורה הציבורית, כך מקווים מפתחי האפליקציה moovit.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שהודיעה כי בכוונתה לפרוץ לתחום התשלום בסלולר, עורכת כעת האפליקציה פיילוט שאמור לבחון האם התשלום הסלולרי ניתן ליישום בישראל. השימוש בפועל הוא בהצמדה של מסך הטלפון לאמצעי התשלום של האוטובוס, בדיוק כמו ברב-קו. היתרון: לא צריך להסתובב עם מזומן ומחכים פחות זמן בעלייה לאוטובוס.

החברה פועלת כיום ב-25 מדינות. התשלום באמצעות הסלולרי עדיין נמצא בראשיתו, אך אפשר לראותו כבר בגרמניה וביפן. האם הנוסעים יסכימו לשלם רק בטלפון? "ההורים שלי שניהם משתמשים המון בסמארטפון", אומר ניר ארז, מנכ"ל moovit. "התהליך הזה רק מקל עליהם, כי הטלפון משלם מתוך כרטיס האשראי ובוחר את סוג הכרטיס", הוא מוסיף.

מגזינים בתחום כבר משווים את הפיתוח לוייז, ומרמזים כי יש לפיתוח פוטנציאל גדול. האפליקציה מאפשרת לראות כמה כסף נשאר בכרטיס, איזה כרטיס לבחור בעלייה לאוטובוס ומתי יש צורך למלא את החשבון. בחברה מקווים, שבקרוב משרד התחבורה יאמץ את הרעיון על מנת להקל קצת על חיי היוממים באוטובוסים.