ההולוגרמה הישראלית שתשנה את פני הניתוחים

חברה ישראלית פיתחה טכנולוגיה חדשה שעשויה לשנות את האופן שבו מנתחים פועלים. בתום מחקר, שבוצע בבית החולים שניידר בפתח תקווה, יצרה חברת Imaging LTD מנגנון שיאפשר למנתחים ליצור הולוגרמות של האיבר המנותח – בזמן אמת. "ההולוגרמה מציגה את האנטומיה האמיתית של החולה במצב מציאותי", אמר אחד ממובילי הפרויקט

טכנולוגיה חדשנית שפיתחה חברה ישראלית עשויה לפתוח בפני מנתחים עידן חדש לעולם הרפואה הפנימית. אנשי חברת RealView Imaging LTD אמרו כי השלימו בהצלחה מנגנון שיאפשר למנתחים להשתמש בהולוגרמות תלת ממדיות של איברים - דבר שעשוי לשנות לחלוטין את העבודה בחדר הניתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על מנת להדגים את הפיתוח יוצא הדופן, הפיקה החברה סרטון וידאו שמדגים את יכולות הטכנולוגיה החדשה. בסרטון ניתן לראות הולוגרמה של לב פועם, כשהוא מרחף באוויר הרחק מהגוף המנותח. המחקר בוצע בבית החולים שניידר בפתח תקווה, בסיועם של שמונה חולים.

פיתוח ישראלי יאפשר לדמות איברים בזמן אמת (רויטרס)

"המערכת תספק למנתח מידע על האיבר בזמן אמת", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס ד"ר אלחנן ברוקהיימר, ראש מחלקת צנתורים בביה"ח שניידר ואחד ממובילי הפרויקט. לדבריו, המערכת מאפשרת למנתחים לראות, לגעת ואפילו להשפיע על האיבר בהולוגרמה, גם במהלך ניתוח לב פתוח.

"ההולוגרמה מציגה בפניך את האנטומיה האמיתית של החולה במצב מציאותי", אמר ד"ר ברוקהיימר. "אתה יכול לראות את הכל ולדעת מבחינה אינטואיטיבית היכן אתה נמצא או מה בדיוק קורה באיבר המטופל בזמן אמת".