הדבר הבא? אפל החלה לפתח רכב חשמלי

האם החברה שסחפה את העולם עם האייפון, בדרך לייצר גם מכונית חשמלית? על פי ה"וול סטריט ג'ורנל", בחברה החלו לפתח בדיוק כזו. פרויקט "טיטאן" של החברה כולל מעבדה סודית בה פועלים מאות מהנדסים העוסקים בפיתוח מכונית חשמלית מהפכנית. הפיתוח מהווה חלק ממגמה של אפל להרחיב את פעילותה לתחומי פעילות חדשים

ענקית הטכנולוגיה מסערת על ענף נוסף (רויטרס)

אפל מתכננת את המהפכה הבאה: ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי החברה הקימה בקליפורניה מעבדה סודית תחת שם הקוד "טיטאן", המעסיקה מאות מהנדסים ועובדת על פיתוח מכונית חשמלית מתוצרתה.

עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, המכונית תעוצב כמיניוואן, ותהיה מחוברת באופן מלא למערכות תקשורת ואינטרנט שיספקו שלל שירותים חדשים ומהפכניים שלא קיימים כיום ברכבים הנפוצים.

עדות נוספת לעניינה הגובר של אפל בתחום הרכב ניתן למצוא בעובדה כי לאחרונה גייסה החברה עובדים מתעשיית הרכב ומהנדסים המתמחים ברובוטיקה ואף נפגשה עם בכירים בתעשיית הרכב. המעבדה החלה לפעול כבר בשנה שעברה, אך על פי התחזיות צפוי הפרויקט להימשך שנים ארוכות, וכלל לא בטוח שייצא לפועל כמוצר מוגמר.

מוצר נוסף, שאפתני פחות, עליו הכריזה אפל בשנה שעברה הוא ה-CarPlay, פיתוח שכבר אומץ על ידי מספר יצרניות רכב ומאפשר לנהג לשלוט על מכשיר האייפון בזמן הנסיעה מבלי להוריד את הידיים מההגה.

תעשיית הרכב - תחום נחשק עבור חברות טכנולוגיה רבות

הדיווחים על תכניותיה של אפל מתרחשים על רקע עניין גובר שמביעות חברות רבות בתעשיית הרכב ובפיתוחים טכנולוגיים עבורה. גם החברות גוגל, טסלה המייצרת רכבים חשמליים ואפליקציית הנסיעות "אובר" בוחנות פיתוחים שונים המשלבים טכנולוגיה מתקדמת עבור רכבים, תחום אשר צומח במהירות.

חברת גוגל עובדת על אבטיפוס למכונית הנוהגת באופן אוטומטי, ללא מעורבות נהג בשר ודם, אך על פי הדיווח, לאפל תכניות אחרות. החברה סירבה להגיב לדיווחים, אך אם יש בהם ממש, אזי שהמהלך מסמל שינוי משמעותי עבור ענקית הטכנולוגיה, שהתמקדה עד כה בפיתוח וייצור מחשבים, טלפונים וגאדג'טים. נראה כי לאפל תכניות להעתיק את הדומיננטיות שלה בתחום הטכנולוגיה לתעשיות נוספות ובהן מוצרים ביתיים, מערכת הבריאות ותחום הרכב.