"וויקס" הישראלית הונפקה בנאסד"ק

מייסדי ומשקיעי חברת "וויקס" החליטו ללכת נגד הזרם ולא לעשות אקזיט כמו שלל החברות הישראליות שהצליחו לעשות זאת השנה. החברה, שמאפשרת לכל אחד מאיתנו לבנות לעצמו אתר, החליטה להישאר עצמאית ולהיות מונפקת כחברה ציבורית בנאסד"ק בניו יורק, בהנפקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית מאז שנת 2007

חברת "וויקס" יצאה אתמול (ד') בבוקר לדרך חדשה: לאחר טקס קצר בנאסד"ק במנהטן היא הפכה רשמית לחברה ציבורית, והמנייה שלה התחילה להישכר תמורת 16.5 דולרים. "זה מאוד מרגש, באיזושהי צורה זה קצת כמו בר מצווה, רק מקבלים צ'קים יותר גדולים", אמר לחדשות 2 אבישי אברהמי, מנכ"ל ומייסד "וויקס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אחרי שלושה שבועות בהם חרשו חברי הנהלת "וויקס" את ארצות הברית במטרה לעניין משקיעים בהנפקה, הצליחה החברה לגייס 127 מיליון דולרים מהציבור. מדובר בהנפקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית בנאסד"ק מאז 2007, עם שווי חברה שעומד על יותר מ-760 מיליון דולרים - מה שעומד להפוך את המייסדים והמשקיעים לאנשים עשירים מאוד. "ביום ראשון אני חוזר לעבודה, אז אני לא בטוח עד כמה ישתנו לי החיים, אבל בסך הכול זו מתנה נחמדה", ציין אברהמי.

"וויקס", שהוקמה לפני כשבע שנים, מציעה פלטפורמה לבניית אתרי אינטרנט גם לאנשים ללא ידע בתכנות ועיצוב. כל מה שנדרש הוא להירשם באתר החברה ולבחור תבנית שלפיה יעוצב האתר.

המודל העסקי של החברה מבוסס על כך שהמשתמשים יבנו את האתר בחינם ויוכלו להפעיל אותו בשרתי החברה, אך הפעלתו בדומיין נפרד תהיה כרוכה בתשלום. לחברה יש כיום כ-40 מליון משתמשים ביותר מ-190 מדינות בעולם, והיא מעסיקה כ-450 עובדים - רובם במשרדיה בנמל תל אביב.

בניגוד לשלל החברות הישראליות שזכו לאקזיטים מוצלחים השנה, וויקס החליטה להמר על כיוון אחר: להישאר עצמאית אבל ציבורית, לבקש את אמון הציבור הגלובלי ולהמשיך לגדול מישראל. את תוצאות המהלך הזה נדע בעוד חודשים או שנים.