צפו ברובוט המעופף שיציל אנשים

הכירו את ה"גימבול", רובוט עגול בקוטר 34 ס"מ שפותח על ידי השוויצרי אדריאן בריוד במטרה להעביר שידור חי גם מאזורים שאליהם בני אדם לא יכולים להגיע. הוא נשלט מרחוק ומסוגל להישאר באוויר ולהמשיך לשדר גם אחרי שהוא מתנגש בעצמים. אחת המטרות: איתור נעדרים אחרי תאונות ואסונות טבע

הכירו את ה"גימבול", רובוט מעופף שמסוגל להעביר שידור חי גם מאזורים שאליהם בני אדם לא יכולים להגיע. הממציא, אדריאן בריוד השוויצרי, אומר שאת היכולות שלו, שהיו שמורות עד היום לחרקים, הוא מייעד למשימות איתור אנשים בתאונות מרוחקות או באסונות טבע. "אנחנו רוצים לנצל את היכולות שלו שמאפשרות לו להישאר באוויר ולהמשיך לשדר גם אחרי שהוא מתנגש בעצמים, זו הסיבה שפיתחנו את הרובוט - שיספק לנו תמונה שתישאר יציבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ה"גימבול הוא בעל מסגרת חיצונית עשויה סיבים קלים, שמגינה על שתי טבעות שעליהן מונחת מצלמת HD - שמסוגלת לנוע בחופשיות ולהישאר מאוזנת. המסגרת החיצונית מצליחה גם למנוע הפרעות בתמונה במקרה של זעזועים או התנגשויות.

קוטרו של הרובוט העגול הוא 34 סנטימטרים והוא שוקל 370 גרם. יש לו שני מדחפים ומערכת היגוי שמאפשרת לשלוט בו מרחוק. "הוא מסוגל לעופף ביער מבלי לחשוש מהיתקלות עם העצים, הוא פשוט עף, מתנגש בהם ואז ממשיך", אומר הממציא. "אנו מתכננים להפעיל אותו אחרי קריסת בניינים, במפעלים שנהרסו או בכל מקום שאליו אנחנו רוצים להגיע כדי לחפש דליפות גז או לחפש אנשים אחרי רעידות אדמה".

כיום, ישנם מטוסים זעירים שמיועדים למשימות דומות, אבל הם כבדים הרבה יותר, שבירים ועדינים ולא יכולים לפעול בתנאים שבהם ה"גימבול" עובד.