סדרת תקלות בתוכנת "וואטסאפ" בארץ ובעולם

משתמשים ישראלים בסמראטפונים דיווחו על תקלות בתוכנת המסרים הפופולרית "וואטסאפ" ותלונות הגיעו מכל רחבי העולם. לפי הדיווחים, משתמשים רבים לא הצליחו לשלוח ולקבל הודעות במשך כשעה, עד שהתקלה תוקנה. "מצטערים, הייתה לנו הפסקת חשמל", מסרה החברה

(WhatsApp)

סליחה, תקלה: בארץ ובעולם דווח על שיבושים ותקלות בפעולת תוכנת המסרים המידיים החינמית "וואטסאפ", שתוקנה לאחר כשעה קלה. משתמשים רבים באפליקציה, הפועלת במכשירי הטלפון החכמים, לא הצליחו לקבל או לשלוח הודעות. מספר גולשים ומשתמשים דיווחו כי הצליחו לשלוח הודעות, אך טרם ידוע האם האפליקציה חזרה לתפקוד מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתוכנה משתמשים למעלה מ-350 מיליון בני אדם ביום, על פי נתוני החברה. המשתמשים בישראל לא לבד - גם בהודו, בספרד, בלבנון, בגרמניה, בהונג קונג, בדרום אפריקה ובבריטניה דווח על תקלות. בעמוד הטוויטר של האפליקציה נכתב: "מצטערים, הייתה לנו הפסקת חשמל קצרה, והשרתים חזרו בזמן שעה אחת אחורה". בחברה הוסיפו בהומור: "השרתים לא הצליחו לחזור לעתיד בלי מכונת הזמן מהסרט 'בחזרה לעתיד'".

א', שעובד כעיתונאי, סיפר לחדשות 2 Online כי "אני משתמש רבות בתוכנה לצרכי העבודה, ועכשיו ההפסקה פגעה בתפקוד". גולשים רבים דיווחו לחדשות 2 Online על הנזק שגרמו השיבושים: "זו דרך התקשורת היחידה אצלנו ביחידה", כתבה חיילת בשם נטעלי. לעומת זאת, הגולש בועז לא התרגש: "מה ההיסטריה? שיהיה קצת שקט". עינר מתל אביב, המשתתפת בחוג ריקוד על עמוד, סיפרה לחדשות 2 Online כי "הקבוצה נפלה, ועכשיו אני לא יודעת מתי חוג הריקוד שלי".

לפני כשבועיים אירעה תקלה ברשת החברתית הפופולארית בעולם פייסבוק. במשך כשעתיים לא ניתן היה לפרסם סטטוסים, ללחוץ על כפתור ה"לייק" או לתקשר עם גולשים אחרים - שבה רשת פייסבוק בהדרגה לפעילות תקינה.

התקלה שהחלה, בשעות אחר הצהריים, נרשמה בכל רחבי העולם ולא רק בישראל. "פייסבוק מיד תשוב, אירעה תקלה, נא נסו שוב בעוד מספר דקות", נכתב בהודעה שהתקבלה בתגובה לניסיונות התחברות של גולשים.