נפרדים מהטאבלט בטיסות? בקרוב כבר לא תצטרכו

אם אתם עומדים להמריא, וקשה לכם להיפרד מהאייפד ומהסמארטפון עד שהמטוס יגיע לגובה שיוט - נדמה שיש לכך פיתרון. מנהל התעופה הפדרלי של ארה"ב הודיע כי בקרוב יתיר את השימוש במכשירים אלקטרוניים גם בהמראה ובנחיתה. המגבלה שתישאר: אסור להתקשר, וחייבים להימצא ב"מצב טיסה"

פחות משעמם במטוס. ארכיון (חדשות 2)

מנהל התעופה הפדרלי של ארה"ב הודיע היום כי הוא יאפשר לחברות התעופה להרחיב את השימוש במכשירים אלקטרוניים במהלך הטיסה. כיום, הנוסעים נדרשים לכבות את המכשירים שברשותם בעת ההמראה והנחיתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסוכנות הודיעה כי היא תספק כבר בימים הקרובים הנחיות לביצוע, שבסופו של דבר יובילו לכך שהנוסעים יוכלו להשתמש במחשבי לוח, מכשירי טלפון חכמים ובקוראי ספרים אלקטרוניים בכל מהלך הטיסה, מהכניסה למטוס ועד ליציאה ממנו.

עם זאת, על הנוסעים עדיין ייאסר להשתמש בטלפונים לצרכי תקשורת במהלך הטיסה, והם יוכלו להשתמש בהם רק במצב בו המכשירים לא משדרים או קולטים ("מצב טיסה"). המהלך מתבצע לאחר שבחודשים האחרונים מספר חברות תעופה, בהן לופטהנזה ואל-על, הודיעו כי מערכות הבידור במטוסים החדשים שלהן ישדרו תכנים ישירות למכשירים האלקטרוניים של הנוסעים, מה שיחסוך לחברות את עלות התקנת המסכים האישיים במטוסים.

מנהל התעופה הפדרלי של ארה"ב הוא גוף התעופה החשוב ביותר בעולם, והנחיותיו משפיעות לא רק על הנוסעים בארה"ב, אלא על כל עולם התעופה, שכן חברות תעופה שלא מקפידות על הוראותיו לא יכולות לנחות או להמריא מנמלי תעופה אמריקניים.