גורמים בצה"ל ובחמאס החליפו מהלומות - בטוויטר

ברשת ממשיכה להתנהל לחימה של ממש בין נציגים רשמיים מישראל לחברי ארגוני הטרור: בשיחה מפתיעה שהתפתחה בטוויטר של גורם מדובר צה"ל בין חבר בגדודי עז א-דין אל קסאם של חמאס, התפתחו חילופי דברים בין הצדדים. "ישראל מחפשת לקבור ילדים פלסטינים", כתב נציג החמאס

הציוץ שהחל את ההתכתבות הסוערת (טוויטר)

מלחמת ציוצים: בזמן שמאחורי הקלעים מתנהלות שיחות המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, נראה כי ברשת דווקא כן קיימת הידברות בין הצדדים, אבל כזו של החלפת מהלומות והשתלחויות ברשת החברתית טוויטר בין נציג צה"ל - לפעיל הזרוע הצבאית של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התכתבות מפתיעה בין פיטר לרנר, האחראי על טיפול בתקשורת הזרה בדובר צה"ל לבין מפעיל חשבון הטוויטר של הזרוע הצבאית של חמאס (גדודי עז א-דין אל קסאם) חושפת שורה של התנצחויות בין הצדדים - שהחלה בתגובה בלתי צפויה של נציג חמאס לפוסט שפרסם לרנר.

לרנר העלה שלשום לעמוד הטוויטר שלו פוסט בו כתב: "צה"ל ימשיך לרדוף אחר אלו המנסים לשבש את חיינו בישראל". באותו היום, זכה לתגובה המפתיעה של נציג החמאס שכתב: "גדודי עז א-דין אל קסאם ימשיכו בדרך ההתנגדות המקודשת - עד לשחרורה של כל פלסטין".

ההתכתבות בין לרנר לפעיל החמאס (טוויטר)

נציג צה"ל בחר להגיב, תייג את עמוד הטוויטר הרשמי של הזרוע הצבאית של ארגון הטרור - וכתב: "ישראל כאן כדי להישאר. צה"ל ימשיך לרדוף את פעילי הטרור". וההתכתבות נמשכה עם תגובה נוספת מעזה: "המשימה שלנו היא לשחרר את האדמות הכבושות - ולא משנה מה יהיה המחיר".

"המשימה שלנו היא להגן על חיי אדם - כל חיים של כל אדם", הגיב לרנר - ומהצד השני מיהרו לתקוף: "המשימה שלכם היא לקבור ילדים פלסטינים מתחת להריסות הבתים שלהם", ואף הוסיפו תמונה של ילדים פלסטינים מתים. בשלב זה ההתכתבות הופסקה - ונראה שהסכסוך הישראלי-פלסטיני יימשך לא רק בשטח, אלא גם בזירת הרשתות החברתיות הלוהטת והגועשת לא פחות.