פייסבוק רוכשת את חברת "אונבו" הישראלית ב-200-100 מיליון דולר

בפייסבוק מתכוונים להפוך את חברת הסטרט-אפ לסניף הראשון שלה בישראל. החברה הישראלית נוסדה ב-2010 והיא עוסקת באיסוף מידע על שימוש באפליקציות מובייל למטרות שיווק. המייסדים גיא רוזן ורועי טיגר: "נרגשים להצטרף לפייסבוק"

רכש את החברה הישראלית. צוקרברג (רויטרס)

פייסבוק רוכשת חברה ישראלית נוספת: הסטארט-אפ הישראלי "אונבו" (Onavo), שפועל מרמת גן ומתמקד באיסוף מידע על שימוש באפליקציות מובייל נרכש על ידי חברת הענק בסכום המוערך ב-200-100 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי דיווח בבלוג "All Things", פייסבוק תהפוך את "אונבו" לסניף הראשון שלה בישראל. "השירות שלנו מסייע לאנשים לחסוך כסף באמצעות שימוש יעיל בנתונים ועוזר גם למפתחים - גדולים כקטנים - לתכנן טוב יותר את חוויית המשתמש", כתבו מייסדי "אונבו", גיא רוזן ורועי טיגר, באתר החברה. השניים התייחסו לרכישה על ידי פייסבוק וכתבו: "אנו נרגשים להצטרף לצוות שלהם".

"בנינו מוצרים ברמה בינלאומית וצוות מוכשר שהיה חלוץ ופורץ דרך בתחום טכנולוגיית דחיסת נתונים וניתוח טלפונים ניידים. היום, אנחנו להוטים לעשות את הצעד הבא ולהפוך למשפיעים עוד יותר בעזרת התמיכה של פייסבוק, האתר ששליחותו היא לחבר בין כל העולם", הוסיפו השניים בהודעתם.

הצטרפו למשפחת פייסבוק. אונבו (יח"צ)

מייסדי החברה: נרגשים לקראת העתיד

דובר פייסבוק ציין כי "'אונבו' היא תוספת מרגשת לפייסבוק. טכנולוגיית השוואת המידע שלהם תשחק תפקיד מפתח במשימה שלנו לחבר יותר אנשים לאינטרנט והניתוחים שלהם יסייעו לנו לספק מוצרי מובייל טובים יותר".

פייסבוק, שידועה כמי שרוכשת חברות כדי לסגור אותן, מתכננת לשמור על "אונבו" בחיים, כך על פי פוסט בבלוג החברה.  "אנחנו מתכננים להמשיך להפעיל את יישומי השירות של 'אונבו' כמותג עצמאי", כתבו שני מייסדי החברה. "כמו תמיד, אנחנו נשארים מחוייבים לפרטיותם של המשתמשים ביישום שלנו. המחוייבות הזו לא תשתנה".

בסיום הודעתם, כתבו מייסדי "אונבו" רוזן וטיגר כי הם "גאים מאוד בצוות המוכשר שאספנו ומודים לכל מי שהצטרף אלינו למסע הזה. תודה מיוחדת מגיעה למשקיעים שלנו, שהאמינו בנו ובחזון שלנו עוד מהימים הראשונים. אנחנו נרגשים לקראת מה שעוד מצפה לנו".