מהם אתרי האינטרנט הפופולאריים ביותר בכל מדינה ומדינה?

מפת נתונים עולמית חדשה חושפת את נתוני הדירוג של האתרים השונים על פי מדינות. התוצאות ברורות ולא ממש מפתיעות - גוגל בראש עם שליטה במרבית הגלובוס מבחינת דירוג הפופולאריות ומיד אחריה פייסבוק. ומה האתר שאליו נכנסים הכי הרבה גולשים ברשות הפלסטינית?

מפת האתרים הפופולריים בעולם (חדשות 2)

מהם אתרי האינטרנט הכי פופולריים בכל מדינה ומדינה בעולם? שני מנתחי מידע גיאוגרפי אספו את נתוני הדירוג של אתרים ברחבי הגלובוס והצליחו להציג אותם על פי המדינות השונות. התוצאות חד משמעיות - גוגל ופייסבוק שולטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כפי שניתן לראות על פי מפת הנתונים העולמית, אתר גוגל שולט במרבית חלקי כדור הארץ עם נוכחות מוחלטת באמריקה הצפונית, באירופה, בדרום מזרח אסיה וגם בישראל. רשת הפייסבוק נמצאת במקום השני, כשנוכחותה בולטת בעיקר במדינות דרום אמריקה וצפון אפריקה.

נתונים אלו אמנם לא מפתיעים בארצות הברית ובאירופה, לאחר שדירוג האתרים הפופולריים בעולם פורסם כבר על ידי חברת המידע "אלקסה", אך הנתונים המפתיעים באמת מגיעים מהמקומות היותר נידחים על פני כדור הארץ.

שולט בעולם. גוגל (רויטרס)

מהו האתר הפופולרי ביותר ברשות הפלסטינית?

באסיה, לדוגמה, שולט בעיקר מנוע החיפוש הסיני "ביידו", המסומן במפה בירוק. האתר ידוע בתור מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בקרב הסינים ובכך בעצם הוא הופך למנוע החיפוש המשמש את אוכלוסיית הגולשים הגדולה ביותר בעולם - מעל למיליארד בני אדם שהתקינו את "ביידו" כעמוד הבית שלהם. בנוסף, "ביידו" נחשב למנוע החיפוש הפופולרי ביותר גם בקוריאה הדרומית. הוא אפילו עקף את מנוע החיפוש הדרום קוריאני "נאוור".

הכי פופולרי בסין. באיידו (רויטרס)

עובדה מפתיעה נוספת העולה מהנתונים היא שליטתו של האתר "יאהו" ביפן ובטייוואן, שם הוא נחשב לאתר הפופולרי ביותר. ומה בנוגע לרשות הפלסטינית? על פי המפה אתר העיתון "אל-וואטאן" הסעודי הוא האתר המועדף ביותר על ידי הפלסטינים.

אתר הדואר האלקטרוני "מייל.רו" נחשב לאתר אליו נכנסים מרבית הגולשים בקזחסטן בשעה שהרשת החברתית VK נחשבת לאתר הפופולרי ביותר בבלרוס. ברוסיה שולט מנוע החיפוש "יאנדקס" שגם נחשב למנוע החיפוש התשיעי בגודלו בעולם.