הכירו: זאת האישה שמאחורי "סירי"

קולה של סירי, הבוקע ממיליוני מכשירי אייפון בארצות הברית ובעולם – שייך לסוזן בנט, תושבת אטלנטה, כך נחשף ב-CNN. "לפעמים סירי נשמעת עצבנית - כנראה שאלה מילים שהקלטתי לקראת סוף זמן ההקלטה", מספרת מי שעומדת מאחורי קולה של העוזרת הווירטואלית. לדבריה, לא ידעה למה ישמשו ההקלטות עד ששמעה את עצמה באינטרנט

סוזן בנט, תושבת אחד מפרברי אטלנטה שבארצות הברית, מסתובבת כבר שנתיים בדיוק בכיסם של מיליונים בארצות הברית ובעולם, ועד עתה - היא לא היתה מוכנה להודות בכך בפומבי. רשת CNN האמריקנית מדווחת כי בנט היא הקול מאחורי סירי, העוזרת הוירטואלית של משתמשי האייפון שחוגגת היום (ו') יום הולדת שנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברת אפל אמנם לא אישרה זאת, אך מומחים טוענים כי לא ניתן לטעות בדמיון בין קולה של בנט, קריינית במקצועה, לקולה של סירי. בחודש  "ראיתי שכולם רוצים לגלות מי היא סירי, אז חשבתי: 'למה לא להודות בכך בעצם?'", סיפרה בנט. שעבר פרסם אתר אמריקני כי דווקא אליסון דאפטי היא סירי, אך דאפטי הכחישה זאת נמרצות.

העוזרת הוירטואלית סירי (CNN)

בשנת 2005 פנתה החברה שפיתחה את סירי ונרכשה מאוחר יותר על ידי אפל לסוכנות הקריינים. החברה בחרה בקולה של בנט, ומאז היא הקליטה שעות על גבי שעות של מילים, משפטים והברות מבלי לדעת למה הם ישמשו, בטלפון סלולרי שכלל לא היה קיים אז. "נורא משעמם לקרוא שוב ושוב במשך שעות, לכן לקחתי הפסקות", סיפרה בנט. "לפעמים סירי נשמעת עצבנית - כנראה שאלה מילים שהקלטתי לקראת סוף זמן ההקלטה".

לדבריה, היא העריכה כי ההקלטה נועדה למערכת טלפונים מסויימת, אם כי לא הקדישה לכך מחשבה רבה. הקריינית גם לא מסכימה לחשוף כמה שילמו לה על הקול שבוקע ממכשיריהם של משתמשים רבים כל כך.

כשמכשיר האייפון 4S יצא לחנויות בשנת 2011, בנט לא קנתה אותו. עם זאת, מכרים שלה - דווקא כן. אחד מהם אף שלח לה הודעת דואר אלקטרוני ושאל: "היי, שיחקנו עם הטלפון החדש של אפל. זאת את?". הקריינית רצה מיד למחשב שלה. "מיד ידעתי", אמרה בנט. "זאת אני. זה הקול שלי".